1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Van Özgür-Der’den Mültecilere Yemek İkramı
Van Özgür-Der’den Mültecilere Yemek İkramı

Van Özgür-Der’den Mültecilere Yemek İkramı

Van Özgür-Der çeşitli nedenlerden ötürü yurtlarını terk ederek göç yollarına düşen ve Van’ı bir durak olarak kullanan mültecilere sıcak yemek ikramında bulundu.

30 Mayıs 2019 Perşembe 13:39A+A-

Ülkelerinden çeşitli nedenlerden dolayı göç ederek Türkiye’ye sığınan yüzlerce mülteci,  kentteki otobüs terminalinde beklemeye devam ediyor. Otogarda zor şartlar içinde bekleyen Afganistan, Pakistan, İran ve diğer ülkelerden gelen mülteciler, kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor. Van’daki bazı derneklerin ve hayırseverlerin de desteğiyle Ramazan ayı süresince iftar açacak durumu olmayan mültecilere iftar yemeği veriliyor.

Sayıları 300’ü bulan ve temel ihtiyaçlardan yoksun bekleyen muhacirlerin yardım çığlığına kulak veren Özgür-Der Van Şubesi de dün söz konusu misafirlere iftar yemeği ikramında bulundu.

Konuyla ilgili sitemize açıklamada bulunan Van Özgür-Der’den bir yetkili, “Çok sınırlı ve geçici yardımların çözüm olamayacağı aşikar olan mülteci sorunu, Ümmetin içinde olduğu içler acısı durumun bir göstergesi, hiç şüphesiz bu zilletten kurtulmanın başlıca çaresi Müslüman toplumların emperyalizme her anlamda başkaldırıp vahyi prensipleri, hayata geçirmesidir.” dedi.

4012.jpeg

4013.jpeg

HABERE YORUM KAT

3 Yorum