1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Üretim Durunca Evdeki Duvarları, Kapıları mı Yiyeceksiniz?
Üretim Durunca Evdeki Duvarları, Kapıları mı Yiyeceksiniz?

Üretim Durunca Evdeki Duvarları, Kapıları mı Yiyeceksiniz?

Koronavirüsle mücadeleyi etkin bir şekilde yürüten hükümete karşı HDP'li Pervin Buldan'dan ilginç itirazlar geldi. Buldan, devletin üretimi tamamen durdurması gerektiğini söyledi.

05 Nisan 2020 Pazar 19:12A+A-

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, koronavirüs tedbirlerine ilişkin Twitter hesabından canlı yayın yaparak açıklamalarda bulundu.

Avrupa'da ve Amerika'da insanların evde kaldığını ve insanların tüm ihtiyaçlarının karşılandığını savunan HDP'li Buldan, Türkiye'de hükümetin insanların ihtiyaçlarını karşılayamadığını söyledi.

Yaşam ve üretim durmalıdır

Pervin Buldan, "Bugüne kadar yapılanların çok yeterli olmadığını, insanların hala sokaklarda ve caddelerde dolaştığını aynı zamanda işlerine gitmek durumunda kaldığını görüyoruz. Bugün sosyal bir devlet olmadığımızdan dolayı, insanlar geleceğini düşünerek evlerinden çıkmak zorunda kalıyorlar. Çünkü çalışabilecekleri mekanların hala kapanmadıklarını görebiliyoruz. Yaşam durmalıdır, üretim durmalıdır, Türkiye tamamen evine kapanmalıdır. Türkiye devleti, bir bütün olarak Türkiye toplumuna bu güvenceyi vermelidir. 

Avrupa'da devletler kendi vatandaşlarına, evlerinizden çıkmayınız, biz sizlerin geleceğinizi garanti altına alıyoruz güvencesi verirken ne yazık ki Türkiye'de bu güvencenin olmadığını, ülkeyi yönetenlerin vatandaştan para talep ettiğini görebiliyoruz. Sosyal güvencesi olmayan insanların çalışmak zorunda kaldığını, evlerinde kalamadığını görebiliyoruz." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

5 Yorum