1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. ÜRDÜN

  4. Ürdün Rişavi ve Kerbuli'yi İdam Etti
Ürdün Rişavi ve Kerbuli'yi İdam Etti

Ürdün Rişavi ve Kerbuli'yi İdam Etti

IŞİD'in elindeki pilot Muaz Safi el-Kesasibe'yi yakarak öldürmesinin ardından, Ürdün de tutuklu el-Kaide mensubu Sacide el-Rişavi ve Ziyad Kerbuli'yi idam etti.

04 Şubat 2015 Çarşamba 13:13A+A-

IŞİD'in elindeki pilot Muaz Safi el-Kesasibe'yi yakarak öldürmesinin ardından, Ürdün de tutuklu bulunan Sacide el-Rişavi ve Ziyad Kerbuli'yi idam etti.

Ürdün devlet televizyonu, Kesasibe'nin öldürülmesinin ardından Rişavi ve Kerbuli'nin idam edildiğini açıkladı.

Ürdün Hükümet Sözcüsü ve Medyadan Sorumlu Devlet Bakanı Muhammed Mumani de örgütün pilot Kesasibe karşılığında salıverilmesini istediği Rişavi ile "Ebu Huzeyfe" lakaplı Kerbuli'nin, Ürdün Devlet Güvenlik Mahkemesi'nin kararı doğrultusunda sabaha karşı idam edildiğini kaydetti.

IŞİD dün akşam, pilot Kesasibe olduğu öne sürülen kişinin, demir kafesin içine konularak ateşe verilme görüntülerinin yer aldığı video kaydını internette yayınlamıştı.

Ürdün hükümeti dün gece Kesasibe'nin öldürülmesine karşılık, aralarında Rişavi ve Kerbuli'nin de bulunduğu Ürdün hapishanelerindeki üst düzey IŞİD ve El Kaide mensuplarının idam edilmek üzere başkent Amman'ın güneyinde bulunan Sevvaka Hapishanesi'ne nakledildiklerini duyurmuştu.

HABERE YORUM KAT