1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. ÜRDÜN

  4. Ürdün Enformasyon Bakanı İsrail Bayrağını Çiğnedi
Ürdün Enformasyon Bakanı İsrail Bayrağını Çiğnedi

Ürdün Enformasyon Bakanı İsrail Bayrağını Çiğnedi

Siyonist işgal yönetimi hükümeti, Ürdün Enformasyon Bakanı ve hükümet sözcüsü Cumane Guneymat'ın İsrail bayrağını çiğnerken çekilmiş bir fotoğrafının yayınlanmasına tepki gösterdi.

30 Aralık 2018 Pazar 15:47A+A-

Bu fotoğrafın Ürdünlü bakanın Ürdün Meslek Kuruluşları Sendikalar Birliği'nin Ürdün'ün başkenti Amman'daki genel merkezini ziyareti esnasında çekilmiş olduğu ifade edildi.

Siyonistlere ait Yediot Aharanoot gazetesinin yayınladığı habere göre Ürdün Enformasyon Bakanı ve hükümet sözcüsü Cumane Guneymat, geçtiğimiz Perşembe günü (27 Aralık) Ömer Rezzak hükümetinin bir toplantısının düzenlendiği Ürdün Meslek Kuruluşları Sendikaları Birliği'nin Amman'daki genel merkezini ziyareti esnasında yere serilen İsrail bayrağını çiğneyerek geçti.

Gazete bakanın İsrail bayrağını çiğnemesinin fotoğrafının yayınlanması üzerine İsrail Dışişleri Bakanlığı'nın sert bir dille protestoda bulunduğunu ve protestoyu doğrudan Ürdün temsilcisine iletmek amacıyla bu ülkenin işgal yönetimi nezdindeki büyükelçisini bakanlığa çağırdığını ifade etti.

Haberde İsrail Yayın Kurulu üyelerinden Şimon Aran'ın Ürdünlü bakanın İsrail bayrağını çiğnemesini gösteren fotoğrafını kişisel twitter hesabında yayınladığına ve bunun Ürdün ile İsrail arasında yeni bir kriz nedeni olduğunu iddia ettiğine dikkat çekildi.

HABERE YORUM KAT