1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. UMMAN

  4. Umman Müftüsü'nden Ayasofya Tebriği
Umman Müftüsü'nden Ayasofya Tebriği

Umman Müftüsü'nden Ayasofya Tebriği

​​​​​​​Umman Müftüsü Ahmed bin Hamed el-Halili, Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılması münasebetiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye’yi tebrik etti.

13 Temmuz 2020 Pazartesi 12:51A+A-

Umman Müftüsü Ahmed bin Hamed el-Halili, sosyal medya istesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Ayasofya'yı yeniden Allah'ın isminin anıldığı bir mescide dönüştürme kararı alınmasından ötürü başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk halkı olmak üzere tüm İslam ümmetini tebrik ediyoruz." ifadesini kullandı.

"Bu kahraman Müslüman halk ve onun cesur komutanı, İslam'a komplo kuranların ve kin besleyenlerin naralarından etkilenmeyip bu tarihi mekanı, muzaffer Sultan Fatih Sultan Mehmet'in döneminde olduğu gibi İslam çağrısının yayıldığı bir mekana dönüştürme konusunda ilerleyerek başarılı bir adım atmıştır." ifadesini kullanan Halili, Osmanlı sultanlarından sonra gelenlerin kutsal mekanların kudsiyetini ihlal ettiğini dile getirdi.

"Müslümanların duaları sizinledir"

Türk halkından, hiçbir şeye aldırmadan ilerleme çağrısı yapan Halili, "Bu doğru yolda ilerleyin. Müslümanların duaları sizinledir". ifadesine yer verdi.

AA

HABERE YORUM KAT