1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Türkiye yine OdaTV’yi konuşuyor!
Türkiye yine OdaTV’yi konuşuyor!

Türkiye yine OdaTV’yi konuşuyor!

Ekrem İmamoğlu’na suikast tertiplendiği ve güvenlik güçlerinin bunu önlediğini iddia eden OdaTV haberi, emniyet tarafından yalanlandı.

01 Aralık 2020 Salı 23:10A+A-

HAKSÖZ HABER

Her gün iddialı yeni bir haber ile sayfasını süsleyen OdaTV yalana doymuyor. Ürettiği son haber de yalan çıkan OdaTV bakalım ne yapacak.

Ekrem İmamoğluna yönelik suikast tertiplendiğini ve son anda önlendiğini iddia eden OdaTV’nin haberi şöyle: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun koruma polislerine, "artık daha dikkatli ve duyarlı olun" denildi. Zira, IŞİD’in Türkiye’deki militanlarına örgüt emri verilmişti: Ekrem İmamoğlu öldürülsün! Suikast emri veren, IŞİD’in sorumlu düzeyde faaliyet gösteren yöneticileriydi. İmamoğlu’nun tüm koruma ekibi uyarıldı. Herhangi bir şüpheli durumla karşılaşılırsa veya tedbir alınabilmesi için takviye kuvvete ihtaç olunursa acilen bilgilendirilmesi istenildi. Tüm güvenlik kurumları uyarıldı. Eski bir İçişleri Bakanı da tüm bu bilgileri bize doğruladı. Ve sonuç ne mi oldu: İstanbul Valiliği emriyle Ekrem İmamoğlu’nun koruma sayısı artırıldı.”

Reklamın iyisi kötüsü olmaz kabilinden Ekrem İmamoğlu’nun son birkaç aydır düşüşte olan imajını korumak ve ilgi odağı haline getirmek için mi yapıldı bu haber bilinmiyor. Ancak OdaTV’nin yalan haberlerine alışık olan medya olaya bir süre temkinli yaklaştı. Üstüne bir de İsmail Saymaz çıkıp istihbari bilgiler bu yönde deyince haliyle birçok haber sitesi konuyu iddia olarak haberleştirdi. Çok geçmeden Emniyet Genel Müdürlüğü, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik bir suikast girişimi veya bir suikastçının yakalanmasının söz konusu olmadığını” bildiren bir açıklama yayımladı.

EGM'den yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan "İmamoğlu'na yönelik suikast emri verilen DAEŞ militanları yakalandı" haberleri hatırlatılarak dönem dönem kamu görevlilerine, devlet büyüklerine, korumaya tabi şahıslara, görevleri nedeniyle veya kamunun gündeminde olan sansasyon yaratabilecek kişi, kurum ve yerlere yönelik bu tür duyumların ve ihbarların geldiği belirtildi.

Bu duyumlar veya ihbarların ilgili kişiler ile paylaşıldığı ve bilgilendirildiği, bu konuda da söz konusu birimler tarafından gerekli tedbirlerin alındığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Haberde yer aldığı şekilde bir suikast girişimi veya bir suikastçının yakalanması söz konusu değildir. PKK/PYD, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C dahil olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik çalışmalarımız milletimizin huzuru ve ülkemizin güvenliği için kesintisiz bir şekilde ve kararlılıkla devam etmektedir.

OdaTV yalanlanan haberine pişkinlikle şu notu iliştirmeyi de ihmal etmemiş:"Sözün özü… Türkiye maalesef yeniden karanlık bir sürece sokulmak isteniyor, bunu görüyoruz. Umarız, hukuk ve sağduyu ağır basar. Ve dedik ya; haber yapmak istemezdik ama kamuoyunu da bu tür provokasyonlara karşı uyarmak lazımdı; yazdık."

Böylelikle OdaTV’nin asparagasa doymayan haberciliğinin yeni bir örneği ile karşılaşmış olduk. Sürekli olarak üretilen uydurma haberlere alışkın Türkiye okurunu bu asparagas haber de tatmin etmezse, eminiz ki OdaTV yeni bir iddialı haber ile tekrar okurlarının karşısına çıkarak okurlarını tatmin etmeye çalışacaktır. Ne de olsa alışmış kudurmuştan beterdir!  

odatv0.jpg

HABERE YORUM KAT

4 Yorum