1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Trol Haberciliği Hayasızlıkta Sınır Tanımıyor!
Trol Haberciliği Hayasızlıkta Sınır Tanımıyor!

Trol Haberciliği Hayasızlıkta Sınır Tanımıyor!

Medyanın her köşesine çöreklenmiş ve el üstünde tutulan trol haberciler bu defa da Şehir Üniversitesi üzerinden algı operasyonları gerçekleştiriyorlar.

10 Aralık 2019 Salı 01:27A+A-

İktidara yaranmak dışında hiçbir kutsalı, gayesi bulunmayan borazan medya güruhundan İnternet Haber, Şehir Üniversitesi ile ilgili yaptığı haberde "Azılı Atatürk düşmanı Özgür-Der'in Şehir Üniversitesine destek vermesi yüzünden pekçok öğretim üyesi imzalarını çekti" yalanını savurmuş! 

İnternethaber.com sitesi tarafından imzasız olarak yayınlanan haberin metnini aynen yayınlıyoruz:


Şehir Üniversitesi organizatörü Ahmet Davutoğlu'nun kızı Hacer Bike çıktı

İSTANBUL Şehir Üniversitesi tartışmaları sürerken öğrencileri sokağa çıkarmak için planlamalar yapılıyor. Bütün bu organizasyonun perde arkasındaki isim ise Ahmet Davutoğlu'nun kızı...

Şehir Üniversitesi krizi patlak verdiğinde Ahmet Davtuoğlu, okulun yönetiminde yer almadığını ve üniversiteyle bir ilişkisinin olmadığını iddia etmişti. Ancak durum hiç de öyle değil. 

Organizatör Davutoğlu'nun kızı

Ahmet Davutoğlu'nun kızı Hacer Bike Davutoğlu, Şehir Üniversitesi kriziyle bizzat ilgileniyor. Hatta öyle ki bildirileri bizzat kendisi hazırlıyor, durum raporları çıkarıyor ve kamuoyu desteği sağlamak için organizasyonlar yapıyor. 

Hacer Bike Davutoğlu'nun kullandığı mail adresi de şehir üniversitesi uzantılı. 

Hacer Bike Davutoğlu, üniversitede geçtiğimiz günlerde 150 öğrenciyle yürüyüş eylemi gerçekleştirdi. Davutoğlu'nun kızı şehir hepimizin etiketiyle de imza kampanyası yürütüyor. 

Atatürk düşmanları desteğe gitti

Şehir Üniversitesi'ne geçtiğimiz günlerde CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ziyarette bulunmuştu. Onun hemen ardından okula desteğe giden grup ise ÖzgürDer ismiyle bilinen ve azılı Atatürk karşı olan grup oldu. Bu ziyaretler üniversite öğretim görevlilerini de rahatsız etti. Daha önce 'bildiriye' imza atan öğretim görevlilerinin yüzde 90'ı ziyaretler sonrası imzalarını geri çektiler. 

Şehir Üniversitesi iddiaları

7000 bin öğrencinin kayıtlı olduğu Şehir Üniversitesi'ne ilişkin bir çok iddia ortalıkta dolaşıyor. Bunların büyük kısmı da Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Dinçer'e ilişkin. 

Dinçer'in YÖK'ü ziyaretinde başkan ile kavga ettiği ve 'Bu işi çözeceksiniz, devran dönecek hesap vereceksiniz' dediği söyleniyor.

Üniversitedeki ihalelere ilişkin de söylentiler var. Bir yastık alım ihalesinde maliyeti 20 lira olan yastıklar yerine 'ahbap'tan olsun denilip 50 liradan yastık alınıyor. Maddi krizde olduğu söylenen üniversitenin bir yıllık araç kiralama bedeli ise tam 20 milyon TL.

 

HABERE YORUM KAT

5 Yorum