1. HABERLER

  2. HABER

  3. Taşgetiren: Hocaefendi İlgim Yok Diyor Ama...
Taşgetiren: Hocaefendi İlgim Yok Diyor Ama...

Taşgetiren: Hocaefendi İlgim Yok Diyor Ama...

Cemaate yakın Bugün gazetesindeki yazılarına son veren Ahmet Taşgetiren, sürdürülen operasyonun AK Parti'ye yönelik siyasi bir operasyon olduğunu iddia etti.

21 Aralık 2013 Cumartesi 01:05A+A-

Cemaatin, yolsuzluklara batmış bir iktidar algısını oluşturulması için medya organlarıyla buna malzemesağladığını iddia eden Taşgetiren, cemaatin böyle bir rol üstlenmesini sağlıksız bulduğunu söyledi.

Ahmet Taşgetiren Habertürk'te katıldığı canlı yayında, cemaatten yana değil AK Parti'den yana tavır aldı, operasyonun siyasi bir operasyon olduğunu iddia etti. Yolsuzluklara batmış bir iktidar algısının oluşturulmak istediğini söyleyen Taşgetiren, cemaate yakın Zaman ve Bugün gazetesinin bu algıya malzeme sağladığını ifade etti.

İşte Taşgetiren'in o sözleri;

"Başbakan'ın Türkçe Olimpiyatları'nda konuştuğu yıl bu yıldır. Bu konuda kadir şinas olmak gerekiyor. Son dönemde hizmet hareketi AK Parti'ye karşı bir söylem geliştiriyor. Bunu söylemek istemiyorum ama görünen odur ki söylem geliştiriyor ona da malzemeler arıyor. Bunun en sonuncusu da bu yolsuzluk operasyonudur. Şimdi bakıyorum, bütün hizmet medyasının, işin motoru onlar. Ben diyorum Hizmet Hareketi'nin gündeminde yolsuzluk bu kadar mı vardı? Bu kadar mı vardı? Gerçekten şaşırıyorum. Şimdi yolsuzluğa karşıyım. Devletin temiz olmasını kesinlikle istiyorum. Yolsuzluğa kimin adı karışırsa karışsın,ayıklanmasını istiyorum.

HOCAEFENDİ "İLGİM YOK" DİYOR AMA..

"Hocaefendi, bu organizasyonlarla, operasyonlarla bir alakasının olmadığını söylüyor ama Türkiye'den bakınca durum farklı gözüküyor. Hükümete yönelik operasyonlara en çok bumedya organlarında sahip çıkıldığını görüyoruz. Emniyet bir operasyon yapıyor ama, en çok destek de bu yayın organlarından geliyor"

"HİZMET HAREKETİ ROL ÜSTLENİYOR"

Bu hareketle birlikte siyasi bir operasyonun devreye sokulması ve AK Parti ile bir başkaboyutta hesaplaşma duygusunun, gündeme getiriliş olmasını ve bunun içinde de ana sürükleyici olarak Hizmet Hareketi'nin rol üstlenmesini çok sağlıksız buluyorum. HizmetHareketi'ne bedel yüklenmiş olarak görüyorum.

"YOLSUZLUKLARA BAKIŞ İKTİDAR ALGISI"

Ben kendimi Hizmet Hareketi'ne çok yakın bir insan olarak, zarar görmemesini isteyen bir insan olarak görüyorum. Aynı zamanda AK Parti'yi de bu  ülkenin kazanımı olarak görüyorum. Son 11 yıldaki tırmanmanın gözardı edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Burada herkesin bir katkısı olmuştur. Uluslararası camiada ben okulları gördüm. Moğalistan'da fizik birincisi bir çocuğun öğretmen olarak görev almasını önemsiyorum. Bunu AK Parti'de teslim ediyor. Son dönemde, tam siyasi bir proje dahilinde, mahalli seçimleröncesinde, böyle yolsuzluğa batmış bir hükümet imajı yaratmak üzere bir proje ortaya konmasını anlamıyorum. Hocaefendi diyor ki benimle hiç alakası yok! Türkiye'ye baktığındaZaman ve benim bir süre önce yazdığı Bugün gazetesi bu işin şeyini yapıyor. Tüm sayfalarbuna ayrılmış durumda.

HABER 7

HABERE YORUM KAT

2 Yorum