1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SUUDİ ARABİSTAN

  4. Suudiler'den İsrail İddiasına Sert Cevap
Suudiler'den İsrail İddiasına Sert Cevap

Suudiler'den İsrail İddiasına Sert Cevap

Times Gazetesi'nin Ortadoğu'yu ayağa kaldıracak iddiasına Suudilerden sert yanıt geldi.

13 Haziran 2010 Pazar 17:08A+A-

İngiliz Times gazetesinin Körfez'deki askeri kaynaklara dayanarak dün verdiği haberde, Suudi Arabistan'ın İran'a olası bir saldırı halinde İsrail'e hava sahasını kullanması için izin verdiği ileri sürülmüş, bir Amerikalı askeri kaynağın da "Suudi Araplar, İsraillilerin ülke hava sahasından geçmesine izin verdi. Suudiler kendi savaş uçaklarının harekete geçmemesi ve kimsenin vurulmaması için denemeler yaptı bile. Bütün bunlar ABD Dışişleri Bakanlığının onayıyla yapıldı" dediği belirtilmişti.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, Times gazetesinde, "İran'a olası saldırısı sırasında İsrail'e hava sahasını kullandıracakları"  şeklinde çıkan haberi kesin bir dille yalanladı.

Suudi Arabistan'ın resmi ajansı SPA'ya göre, Bakanlık, bu "yalan iddiaları kesin dille yalanladı" ve "Suudi Arabistan, egemenliğinin ihlal edilmesini ya da bir başka ülkeye saldırmak için hava sahasını kullandırmayı reddeden kararlı tutumunu yineler. Bu siyasetin hiçbir ilişkimiz bulunmayan İsrailli işgalci yetkililere de uygulandığı açıktır" açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT