1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SUUDİ ARABİSTAN

  4. Suudi Arabistan'da En Az 20 Prens Daha Tutuklandı
Suudi Arabistan'da En Az 20 Prens Daha Tutuklandı

Suudi Arabistan'da En Az 20 Prens Daha Tutuklandı

Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Muhammed bin Selman'a ''darbe girişiminde'' bulunulduğu iddiaları üzerine, en az 20 prensin daha tutuklandığı öne sürüldü.

08 Mart 2020 Pazar 05:44A+A-

Londra merkezli haber portalı  Middle East Eye tarafından, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'in kardeşi Ahmed bin Abdulaziz'in (Prens Ahmed) tutuklanmasının ardından kraliyet ailesinden en az 20 kişinin daha Veliaht Prens Muhammed bin Selman'a ''darbe girişiminde'' bulunduğu iddiaları üzerine tutuklandığı öne sürüldü.

Tutuklananlar arasında Prens Ahmed'in oğlu Prens Nayef bin Ahmed bin Abdulaziz, eski veliaht prens Muhammed bin Nayef ve onun üvey kardeşi Nawaf'ın da olduğu belirtildi.

Middle East Eye: Tutuklama emrini Kral Selman verdi

Haberde, Veliaht Prens Muhammed'in tutuklattırdığı diğer prensleri kendisine darbe girişiminde bulunmak için aralarında Amerikalıların da olduğu yabancı güçlerle görüşmekle suçladığı ileri sürüldü. Tutuklama emrinin altında Kral Selman'ın da imzasının olduğu öne sürüldü.

Eski Veliaht Prens Nayef'in ise çevresine kraliyet ödeneklerinin kesilmesinden yakındığı belirtilen haberde, tutuklamaların ardından Veliaht Prens Muhammed'in kraliyet ailesindeki diğer prenslerden Twitter'dan kendisine sadakatleri konusunda paylaşımda bulunmalarını istediği ve üç prensin sosyal medyada bu emri yerine getirdiği iddia edildi.

AA

HABERE YORUM KAT