1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. “Suriyelileri besliyoruz” iftirasına en acı cevap: 10 yaşındaki Ahmet iş kazasında öldü
“Suriyelileri besliyoruz” iftirasına en acı cevap: 10 yaşındaki Ahmet iş kazasında öldü

“Suriyelileri besliyoruz” iftirasına en acı cevap: 10 yaşındaki Ahmet iş kazasında öldü

10 yaşında Suriyeli Muhacir Ahmet, çalıştığı atölyede asansör kazasında hayatını kaybetti.

12 Haziran 2024 Çarşamba 16:15A+A-

HAKSÖZ HABER

Malum olduğu üzere Türkiye’de başta maddi ve sosyal olmak üzere türlü sıkıntılarla mücadele etmek zorunda olan Suriyeli muhacirler, zorlu yaşantılarına rağmen izan bilmez bir güruhun iftiralarına sıkılıkla maruz kalıyorlar.

Başta Suriye’den Türkiye’ye sığınmak zorunda kalmış insanlara Türkiye hükümetinin maaş verdiği, ücretsiz sağlık hizmeti ve ilaç sunduğu, ev verdiği, ücretsiz kırtasiye ve gıda gibi imkanlar tanıdığı gibi yalanlar olmak üzere türlü iddialar her gün özellikle sosyal medyada üzerimize boca edilmekte.

İşte Adana’da yaşanan bir elim hadise bu tür iftiraların tamamına bir cevap niteliği taşımakta.

Suriyeli kardeşlerimizden henüz 10 yaşındaki Ahmet Direk Turan Haskiro Adana-Seyhan’da annesinin de işçi olduğu bir tekstil atölyesinde çalışırken bir iş kazasında hayatını kaybetti.

Bozuk olduğu iddia edilen asansörde kabin ile duvar arasına sıkışan Ahmet son yıllarda bu tür vakalarda hayatını kaybeden kardeşlerimizden sadece bir tanesi idi.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi adlı oluşumun rakamlarına göre son 2 yılda 80 muhacir çocuk iş kazalarında hayatlarını kaybederken bunun 71’i Suriyeli oldu.

Öyle ya, Türkiye’nin maaş ve ev verdiği, bir eli yağda bir eli balda “beslediği” bu insanlar merdiven altı işletmelerde üç on paraya hobi olarak çalışıyorlardı(!)

Annesinin çalışması da geçindirmiyor olacak ki Ahmet ailesine bir nebze destek olmaya çalışırken aramızdan ayrıldı.

Arkasından sosyal medya hesaplarında yapılan galiz yorumlar ise 10 yaşında bir çocuğun ölümünün bile bu kararmış kalpleri yumuşatamayacağını gösterdi.

HABERE YORUM KAT

6 Yorum