1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye’de Bir Gün İçinde 28 Çocuk Katledildi
Suriye’de Bir Gün İçinde 28 Çocuk Katledildi

Suriye’de Bir Gün İçinde 28 Çocuk Katledildi

Esed güçlerinin saldırıları sonucu bugün Suriye genelinde 164 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin 28’i çocuk… Rakka'da katliam yapıldı!

27 Aralık 2012 Perşembe 01:38A+A-

HAKSÖZ-HABER

Suriye’de bugün çok fazla çocuk katledildi!

Yerel Koordinasyon Komiteleri 26.12.2012 Çarşamba günü Suriye genelinde katledilenlerin sayısını 164 olarak verdi.

Ölenlerin 28’i çocuk, 15’i kadın… Rakka’nın Kahtaniye semti ile Halep kırsalındaki Harbel’de çok sayıda çocuk katledildi.

Rakka’da 42 kişi, Şam ve kırsalında 32 kişi, Halep’te 30 kişi, İdlip’te 22 kişi, Humus’ta 14 kişi, Hama’da 9 kişi, Lazkiye’de 7 kişi, Dera’da 6 kişi ve Deyr ez-Zor’da 3 kişi katledildi.

İşte Rakka-Kahtaniye'deki katliam sonrasında toplanan çocukların cesetleri:

Halep-Harbel'de enkaz altında kalan çocuklar:

Kimyasal Silah İddiaları Yaygınlaşıyor

Bu arada Esed güçlerinin özellikle Humus ve Hama’da lokal etkili kimyasal silahlar kullandığına ilişkin görüntüler sıklaşmaya başladı.

Sinir gazlarından dolayı hastaneye kaldırılanların sayısı artarken bu silahlardan ötürü hayatını kaybedenlerin sayısı da artıyor.

Esed’in kimyasal silah kullandığı iddialarının İsrail tarafından yalanlanması ise hayli dikkat çekici. yer alıyor. İsrail Başbakan Yardımcısı Moshe Ya’alon, zehirli gaz kullanıldığına dair herhangi bir delilin olmadığını iddia etti.

DİRENİŞ SÜRÜYOR!

Öte yandan Özgür Suriye Ordusu ve cephelerin direnişi sürüyor.

Dün gece Halep'teki Mınnıh askerî havaalanında 3 helikopter ve 1 tankı yok eden muhalifler bugün de Humus Mennig askerî havaalanında bulunan 3 MIG uçağı vurdukları öğrenildi.

Şam yakınlarındaki Mezze askerî havaalanında uçan bir savaş helikopterini düşüren muhalifler, Hama’nın batısında ve doğusunda da iki uçağı düşürdüler.

AÇLIK ve SOĞUK

Bu arada Suriye’de bastıran kış şartlarının açlık ve ısınma sıkıntısını doruğa çıkardığı bildiriliyor. Çocukların donma noktasında olduğu Suriye’den dün iki çocuğun donarak öldüğü haberi gelmişti.

Halep-Harbel'de yaralı bir çocuk:

Deyr ez-Zor'da bir mahalle:

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum