1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye İçin Küresel Seferberlik Yarın Başlıyor
Suriye İçin Küresel Seferberlik Yarın Başlıyor

Suriye İçin Küresel Seferberlik Yarın Başlıyor

“Kış geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye” kampanyası yarın küresel yardım seferberliğine dönüşecek.

08 Ocak 2013 Salı 18:00A+A-

Suriye'de yaşanan trajedinin mağduru olan, ekonomik zorluklar yaşayan ve mülteci konumunda bulunan halka yönelik düzenlenen ''Kış geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye'' kampanyasının uluslararası ayağı yarın 14 ülkede eş zamanlı basın toplantısıyla başlatılacak.

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB), Türkiye'den sivil toplum kuruluşları, Türk Kızılayı, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından, Suriye'de yaşanan trajedinin mağduru olan ve kendi ülkesinde mülteci konumuna düşen sivil halka yönelik başlatılan ''Kış geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye'' kampanyası yarın küresel bir yardım seferberliğine dönüşecek.

Bosna Hersek, Malezya, Pakistan, İngiltere, Makedonya, Kuveyt, Fas, Lübnan, Libya, Yemen, Ürdün, Mısır, Kıbrıs, Bahreyn, Cezayir, Belçika'da bulunan vakıf ve dernekler Suriyeli halka ''bir ekmek'', ''bir battaniye'' ulaştırmak için seferberlik başlattıklarını duyuracak.

''Kış geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye'' kampanyasının uluslararası ayağı, yarın saat 13.00'de 14 ülkede eş zamanlı basın toplantısıyla başlatılacak.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) Sütlüce'deki Genel Merkezi'nde de düzenlenecek basın toplantısına aralarında Bosna Hersek, Mısır, Belçika başta olmak üzere birçok ülkeden kampanyayı destekleyen sivil toplum kuruluşları, canlı olarak bağlanacak.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum