1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SUDAN

  4. Sudan'da 11 Üyeli Yeni Dönem Konseyi Kuruldu
Sudan'da 11 Üyeli Yeni Dönem Konseyi Kuruldu

Sudan'da 11 Üyeli Yeni Dönem Konseyi Kuruldu

Sudan'da Askeri Geçiş Konseyi ile sivil muhalif koalisyon Özgürlük ve Değişim Bildirgesi Güçleri, dün akşam saatlerinde her iki tarafın da onayladığı, 39 aylık geçiş dönemini yönetecek Devlet Başkanlığı Konseyi’nin kurulduğunu duyurdu.

21 Ağustos 2019 Çarşamba 22:45A+A-

Sudan'da Askeri Geçiş Konseyi ile sivil muhalif koalisyon Özgürlük ve Değişim Bildirgesi Güçleri, dün akşam saatlerinde her iki tarafın da onayladığı, 39 aylık geçiş dönemini yönetecek Devlet Başkanlığı Konseyi’nin (Egemen Konsey) kurulduğunu duyurdu.

AFP’de yer alan habere göre Askeri Geçiş Konseyi Sözcüsü Şemseddin Kebbaşi, konuya ilişkin açıklamasında, bugün sabah saatlerinde Yargıtay Başkanı’nın huzurunda yemin edecek olan Askeri Geçiş Konseyi Başkanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan liderliğindeki 11 üyeli Devlet Başkanlığı Konseyi’nin oluşturulması için anayasa kararnamesi çıkarıldığını dile getirdi.

Burhan’ın bugün saat 11’de Yargıtay Başkanı’nın huzurunda yemin edeceğini belirten sözcü, akabinde 11 üyenin de yemin edeceğini aktardı. Ayrıca başbakanın da yarın atanacağını bildirdi.

Kaynak: Şarkul Evsat

Etiketler :

HABERE YORUM KAT