1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Siyonist Büyükelçilik Personeli Mısır’ı Terketti
Siyonist Büyükelçilik Personeli Mısır’ı Terketti

Siyonist Büyükelçilik Personeli Mısır’ı Terketti

Siyonist işgal rejiminin Kahire büyükelçiliğinde çalışan personelin bugün (28 Ocak Cuma) Mısır’ı terk ettiği belirtildi.

28 Ocak 2011 Cuma 21:01A+A-

Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan son haberler, Tunus'un ardından Mısır halkının da Enver Sedat'ın öldürülmesinin ardından otuz yıldır ülkeyi diktatörlükle yöneten ve o tarihten beri ülkede olağanüstü hali sürdüren çağdaş Mısır Firavun'u Hüsni Mübarek'e karşı başlatılan halk devrimi diktatörü ciddi manada zorluyor. Mısır halkının başlattığı gösterilerin risk oluşturduğunu ve sistemi zorladığını anlayan işgal rejimi ise bu ülkedeki bütün resmi personelini tahliye etme ihtiyacı hissetti.

Tunus'u Siyonist işgal rejiminin çiftliği haline getiren ve Mossad ajanlarının Kuzey Afrika'ya açılmalarına imkan sağlayan Zeynelabidin Bin Ali'nin ülkede başlayan halk ayaklanmasının ardından kaçmak zorunda kalması kuşkusuz en fazla Siyonist rejimi rahatsız etmiştir.

Tunus'un ardından Mısır'ı da kaybetmek istemeyen Siyonist işgal rejimi ve Amerika'nın, Mısır'ın Tunus'a benzemediğini, ordunun Mübarek'ten yana olduğunu söylemesi aslında bunların olaylardan ne kadar rahatsız olduklarını açıkça gösteriyor.

FEM

HABERE YORUM KAT