1. HABERLER

  2. HABER

  3. Siyasi Operasyon Yapmaya Kalkanların Maskesi Düştü
Siyasi Operasyon Yapmaya Kalkanların Maskesi Düştü

Siyasi Operasyon Yapmaya Kalkanların Maskesi Düştü

Başbakan Davutoğlu, "Acı, keder üzerinden siyasi operasyon yapmaya kalkanların bugün maskeleri inmiştir" dedi.

20 Eylül 2014 Cumartesi 12:55A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Esenboğa Havalimanı'nda IŞİD tarafından Irak'ın Musul kentinde rehin alınan ve Türkiye'ye getirilen konsolosluk personeli ve aileleriyle beraber vatandaşlara hitap etti.

Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Şimdi bayram zamanı. Her şeyden önce değerli Başkonsolosumuza ve bütün ekibine teşekkür ediyorum. Öztürk kardeşim, aynı zamanda diplomasi anlamında meslektaşım ve ekibi, vakur ve metin bir şekilde beklediler. Baş eğmediler, dimdik durdular. Neyi temsil ettiklerinin bilinciyle hep devletlerine ve her an arkalarında olan milletlerine güvendiler. Bugün aramızdalar.

Ailelerimizi provoke etmek için çok çalışan oldu, yüreğimize taş bastık. 'Bunlar seçim malzemesi olarak kullanılacak, bunlar cumhurbaşkanlığı seçimi ve sonrasındaki bazı süreçler için değerlendirilecek' dediler, yüreğimize taş bastık.

Bu devleti idare eden Türkiye Cumhuriyeti hükümeti yetkilileri kendi vatandaşının bir tek telini bile, bir tek saç telini bile dünyaya ve aleme değişmez. Onların bir tek saç teline zarar gelmesindense bütün makamları terk ederiz, bütün mevkilerden fedakarlık ederiz. Canımızdan dahi fedakarlık ederiz ki tek bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kılı bile incinmesin.

"Bugün maskeleri indi"

Bu aziz millet, acıyı da kederi de mutluluğu da paylaşmayı bilir, acı ve keder üzerinden siyasi operasyon yapmaya kalkanların da maskelerini indirir. Bugün maskeler inmiştir.

O provokasyon yapanlara da sesleniyorum; muhalefet yapmak adına her gün bu kardeşlerimizin canını tehlikeye atmak pahasına bizleri bazı açıklamalar yapmaya zorlamaya çalışanları da biliyorum. Onlara da seslenmek istiyorum; gelin bari bugün bu sevinci paylaşın, artık spekülasyonları bırakın. Bir kere de bu millet ne hissediyorsa onu hissedin, bu milletle üzülün, bu milletle ağlayın, bu milletle sevinin.

Bu çalışmalar esnasında son derece fedakar şeklide gayret sarfeden ve büyük emekle, büyük fedakarlıkları göze alarak çalışan MİT mensuplarımıza da teşekkür ediyorum. Onlar hakkında başta Müsteşarımız olmak üzere, onlar hakkında ne tür karanlık komplolar tertip edildiğini hepiniz biliyorsunuz. Bakınız güvenlik birimlerimiz TSK, emniyet mensuplarımız, MİT mensuplarımız hep beraber omuz omuza çalıştılar.

Dün gece vatandaşlarımızı alıp getiren ve belki de yüzünü hiçbir zaman görmeyeceğiniz, yolda karşılaştığımızda tanıyamayacağımız öyle isimsiz kahramanlar var ki. Allah onlardan razı olsun. Canlarını ortaya koyarak bu kardeşlerimizi vatanlarına kavuşturan isimsiz kahramanları selamlıyorum. 'Bir gün acaba buradan kara bir haber gelir mi' diye siyasi hesap yapanların oyunlarını bozan bu kardeşlerimin hepsini alnından öpüyorum, bağrımıza basıyorum, milletimiz adına onlara teşekkür ediyorum.

Bundan sonra da her bir vatandaşımızı dünyanın neresinde olursa olsun koruma kudretini göstermeye devam edeceğiz, hem de dünyanın neresinde olursa olsun tek bir mazlumun gözyaşını silmek bize nasipse o gözyaşını silmek için bir an bile beklemeyeceğiz, bir an bile beklemeyeceğiz.

Güçlü bir devlet olarak bu kardeşlerimizi buraya getirdik. Ama ya vatanlarına, evlerine kavuşamayanlar. 1.5 milyona yakın Suriyeli mülteci kardeşimiz, dün Kobani'den giren kardeşlerimiz, daha önce Irak'tan, Suriye'den gelen Arap, Türk, Türkmen, Kürt, Yezidi, Hristiyan dostlarımız ve kardeşlerimiz. Onlara kim sahip çıkacak. Onlara sahip çıkmanın vaktidir. O yetimlere sahip çıkmanın vaktidir.”

(…)

(Devam edecek)

 

HABERE YORUM KAT