1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. İRAN

  4. Şii Lider: Hz. Hüseyin İran ve Hizbullah'tan Beridir (VİDEO)
Şii Lider: Hz. Hüseyin İran ve Hizbullah'tan Beridir (VİDEO)

Şii Lider: Hz. Hüseyin İran ve Hizbullah'tan Beridir (VİDEO)

Lübnan'ın önde gelen Şii din adamlarından Şeyh Muhammed el Hüseyni yaptığı açıklamada Hz. Hüseyin'in Hizbullah, İran, Ayetullah Sistani ve diğer Şii milislerin faaliyetlerinden beri olduğunu duyurdu.

20 Mart 2015 Cuma 16:39A+A-

Abdülkadir Şen / Inca News

Lübnan'ın önde gelen Şii din adamlarından İslami Şura Meclisi sözcüsü Şeyh Muhammed el Hüseyni Sünni Müslüman Alimler Heyeti lideri Şeyh Haris el Dari'nin cenazesinde yaptığı açıklamada Hizbullah, İran, Ayetullah Sistani ve diğer Şii milislerin ABD adına Sünni'leri katlettiklerini ve Hz. Hüseyin'in onların faaliyetlerinden beri olduğunu duyurdu.

Suriye'de Beşşar Esed'den başka ilah yoktur demeyen sivil halkı diri diri toprağa gömen rejim askerleriyle beraber Sünniler için simgesel öneme sahip Halid Bin Velid Camii, Emevi Camii gibi mukaddes mekanları özellikle hedef alan ve 4 yılda 18 bini çocuk toplam 300 binden fazla insanı katleden İran denetimindeki Şii militanların İslam'dan beri olduklarını, amaçlarının Kabe de dahil mukaddes bölgeleri işgal etmek olduğunu ve İran'ın asıl amacının Fars milliyetçiliği olduğunu vurgulayan Şii din adamı Muhammed el Hüseyni önemli açıklamalar yaptı.

 

Irak'ta Amerikan silahlarıyla donatılmış ve ABD askerleri tarafından El Esed kampının da aralarında olduğu bir çok kampta askeri eğitim gören Şii milislerin Sünni halkı katliamdan geçirdikleri, mollaların baltalar, ağaç testereleri ile Sünni sivillerin kesilip katledilmesine bizzat iştirak ettiği görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde ellerinde ABD M 16 silahları, arkalarında ABD askeri araçları ve üzerlerinde ABD ordu envanterine kayıtlı kıyafetler bulunan İran yanlısı Caferi milisler ile Tikrit'te görüntülenen İranlı general Kasım Süleymani'nin yapılan Sünni katliamları konusunda ABD ve İsrail ile organizeli çalıştığı biliniyor. İran'ın geçtiğimiz günlerde Suriye'de Sünnileri katletmek için Esed rejimine 10 adet savaş uçağı verdiği biliniyor. 

suleymani.jpg

Şii Lider Tufeyli: Hizbullah İsrail'in Bekçisidir

ABD'nin bir çok tank hediye ettiği Irak Hizbullah'ı milisleri Sünni kasabalarda evleri yakıp yağmalar yapıyor ve yakaladıkları Sünni erkekleri tank paletleriyle eziyor.

Ya Hüseyin ve Ya Zeyneb sloganlarıyla Irak ve Suriye'de katliamlar yapan Şii ölüm timlerine İran askeri ve ekonomik destek verirken bir çok katliamcı tim Kum, Tahran, Beyrut gibi İran kontrolündeki şehirlerde askeri eğitim alıyor. Suriye halkını varil bombalarıyla yüzer yüzer katleden Esed rejimine geçtiğimiz günlerde 10 savaş uçağı hediye eden İran ve Hizbullah savaşçılarının Avrupa ve İsrail ile Esed'in devrilmemesi ve Sünni dünyaya karşı güçlü ve bölücü bir Şii hilalin Yemen, Irak, İran, Lübnan ve Bahreyn'i içine alacak şekilde kurulması konusunda işbirliği yaptıkları biliniyor. Türkiye'de Alptekin Dursunoğlu, Atasoy Müftüoğlu, Nurettin Şirin gibi İran yanlılarının mezhep savaşı çıkmaması adına İran ve Şii milisleri eleştirmediği, Suriye ve Irak'ta bulunan 30 bine yakın Şii ve Türkiye'den Esed adına savaş için giden 4 bin katliamcı Alevinin ise gündeme getirilmeyip medyanın Sünni yabancı savaşçılara odaklandığını, Batı'nın da bu algı operasyonunu desteklediği görülüyor.

Şii Lider Şeyh Muhammed el Hüseyni'nin  Açıklaması:

Yemen'in başkenti Sana işgal edilmiştir. Maalesef Bağdat işgal edilmiştir. Bugün İran Devrim Muhafızları generali Kasım Süleymaniyi görüyoruz. Irak'a kahve içmeye geliyor ve onlara işte ben size geri döndüm diyor.  Ey Arap Şii'leri. Ey Irak Şiileri. Sapkın davetçi ve önderlere dikkat edin. Rahmetli Şeyh'in El Cezire'de Şeriat ve Hayat isimli programda ne dediğini hatırlayın. İslami vahdete dikkat çekmişti ve İran'da Hamaney liderliğindeki vilayeti Fakihin sizi mezhepçi bir çatışmaya ittiğini ve bunu planladığını açıklamıştı. Çünkü İran (Vilayeti fakih) ancak bir mezhep çatışması haliyle varlığını sürdürebilir.

Hepimizin dini birdir İslamdır, Rabbimiz birdir Kur'an ve peygamberimiz birdir. Ümmet coğrafyalarını tarumar eden düşmanımız birdir. Başkentlerimize bir bakın. Neden Tahran istikrarlı ve güvenilir? Neden bütün musibetler biz Arap'ların başında? İran'ın oyuncağı Kasım Süleymani ve Nasrallat, Suriye'de Hz Hüseyin adına şerefli aileleri katledip, mallarını gasp edip onları esir almak için gittiklerinde (ki Hz Hüseyin ondan beridir) Yemen'e girerek Arap bölgelerini işgal etmeye çalışıyorlar ve buradan Mekke ve Medineyi işgal edeceklerini ilan ediyorlar. Ve Irak'a giriyor Kasım Süleymani ve Nasrallah liderliğindeki Şiiler.

O Irak ki ordusu Safevilere karşı engelleyici bir set ve kaleydi. Aralarında sonradan İran'ın ile beraber Irak'a dönen işbirlikçiler hariç.

Üzüntü ile söylüyorum. O kişiler Velayeti Fakih nizamıyla beraber Irak'a döndüler. Bugün söz fayda etmez. Ama eylem fayda verir. El ele direniş gerek. Şerefli bir mücadele. Çünkü bugün Irak İran tarafından işgal edilmiştir. Ey Irak, Lübnan, Suriye ve Yemen Şii'leri! İran sizleri ümmete sızmak için köprü, geçiş yolu ve araç olarak kullanıyor. 

İran sizin faydanıza hesap yapmıyor. Şüphesiz İran'ın bu işgali batıldır ve Batıl asla kalıcı olmaz. Ve biz hak taraftayız. Ve inşaallah bu işgale karşı tez zamanda duracağız. Ey Şiiler. Eğer Mü'minlerin Emiri Hz Ali'nin taraftarlarıysanız o şöyle diyor.

"Zalimin belini kıran, mazluma da destek olan olunuz."

Siz bugün zalimle berabersiniz. Sizi tekrar tekrar uyarıyorum. Bugün hesap olmadan amel yapma günüdür. Ama ahiret amel olmadan hesabın olduğu gündür.

 

Özünüze, asaletinize dönün, Araplığınıza dönün, Irak'ınıza dönün ve işgalcileri temizleyin. Ayetullah Sistani'ye bakın bir. Ben nelerin döndüğünü biliyorum. Sistani'nin bürosunda İran istihbaratı hakimdir. O hiç bir açıklamayı anlamıyor, görmüyor hatta bilmiyor. Ondan yapılan her fetva, beyan ve söz İran'ın çıkarlarına uygun olarak hazırlanıyor.

Tikrit bölgesinde ABD askeri araçlarında Ya Ali diye slogan atan Şii milisler:

Şii militanlar Irak'ta Sünnilere ait yerleşim yerlerini yakıyorlar:

 

HABERE YORUM KAT

8 Yorum