1. HABERLER

  2. HABER

  3. Şehit Furkan Doğan Parkı Hizmete Açıldı
Şehit Furkan Doğan Parkı Hizmete Açıldı

Şehit Furkan Doğan Parkı Hizmete Açıldı

Beykoz Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 6 bin m² büyüklüğündeki Kanlıca Şehit Furkan Doğan Parkı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

26 Ekim 2014 Pazar 15:14A+A-

Beykoz ilçesinin dört bir yanında oluşturulan sosyal alanlara Kanlıca Mahallesi’nde inşa edilen Şehit Furkan Doğan Parkı ile bir mekân daha katıldı.

Çeşitli oyun grupları, fitnes aletleri ve tenis kortuyla alternatif bir dinlenme alanı olarak tasarlanan Kanlıca Şehit Furkan Doğan Parkı, aynı zamanda Boğaz manzarasıyla da dikkat çekiyor. Toplam 6 bin m² alana sahip parkın içinde 400 metre uzunluğunda bir yürüyüş parkuru ve herkesin ücretsiz yararlanabileceği 684 m² büyüklüğünde bir tenis kortu yer alıyor.

Açılışta yaptığı konuşmada Beykoz’u daha güzel, daha yaşanabilir, modern kent hizmetleri ve imkânlarıyla donatılmış bir ilçeye dönüştürmek için çok sayıda hizmeti birlikte yürüttüklerini ifade eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, park ve sosyal alan sayısını artırmaya devam edeceklerini belirtti. Parkın ismine Mavi Marmara gemisinde Gazze’ye insani yardım malzemeleri götürürken İsrail saldırısı sonucu şehit olan Furkan Doğan adlı gencin isminin verildiğini hatırlatan Başkan Yücel Çelikbilek, Furkan Doğan ismini bu vesileyle yaşatmak ve daima hatırlatmak istediklerini kaydetti.

Kaynak: dostbeykoz.com

HABERE YORUM KAT