1. HABERLER

  2. HABER

  3. Reyhanlı’da Utanç Manzaraları (VİDEO)
Reyhanlı’da Utanç Manzaraları (VİDEO)

Reyhanlı’da Utanç Manzaraları (VİDEO)

Reyhanlı'daki patlamalar sonrasında ortaya konan eylemler en az bombalama eylemi kadar alçakça...

12 Mayıs 2013 Pazar 16:54A+A-

HAKSÖZ-HABER

Reyhanlı saldırısının ayrıntıları giderek belirginleşirken, olay sonrasında ortaya konan eylemlerin de en az bombalama eylemi kadar alçakça olduğu görmezden gelinmemeli.

İçişleri Bakanlığı vahşi saldırıyı organize ve icra edenlerin yakalandığını duyurdu. Şimdi kamuoyu bu alçaklığı gerçekleştirenlerin Baas diktasıyla nasıl bir ilişki içinde olduğunun açıkça ortaya konulmasını bekliyor. Eylemin Esed yönetiminin talimatıyla sol bir örgüt tarafından gerçekleştirildiği kanaati yaygın.

Bu arada ortaya çıkarılması gereken bir başka vaka daha var. Bombaların patladığı şehir merkezinde yaralılar yerlerde can çekişirken, yaralıları bırakıp Suriyelilere saldıran grupların kimler tarafından organize edildiği de ortaya çıkarılmalı. Bombalı saldırıların aydınlatılması yanında ülkücü olduğu söylenen bu çetelerin olayın hemen akabinde nasıl harekete geçirildiğinin aydınlatılması da önem arzediyor.

Bir yanda Esed çetesinin yerli işbirlikçiliğine soyunmuş sol gruplar, öte yandan ırkçı-faşizan nefretle insanlıktan çıkmış ve mazlumları hedef alan güruh... Reyhanlı dün sadece kanlı bir eylemle sarsılmadı, utanç verici sahnelere de sahne oldu. Saldırının üzerinden daha birkaç dakika geçmemişken, organize gruplar halinde Suriyeli mültecilere bıçaklarla saldıran, mazlum insanları linçe etmeye kalkışan gözü dönmüşlük hiç kuşkusuz bu ülkenin tarihine kara bir sayfa olarak geçecektir.

Suriyeli plakalı araçlara saldırı görüntüsü:

***

AYHAN ALTINTAŞ DA YARALANDI

Suriyelilere saldıran bir gruba engel olmak isteyen İHH gönüllsü Ayhan Altıntaş da grubun bıçaklı saldırısına uğradı. Kardeşimize Allah'tan acil şifalar diliyoruz.

ayhan-altintas.jpg

HABERE YORUM KAT

8 Yorum