1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. "PYD/YPG Koridoruna İzin Vermeyiz"
"PYD/YPG Koridoruna İzin Vermeyiz"

"PYD/YPG Koridoruna İzin Vermeyiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'nin bölünmesiyle ilgili kendilerinin de endişeleri olduğunu belirtti, "PYD ve YPG’nin kuzeyde sağlamak istediği koridoru birileri destekliyor, böyle bir koridorun oluşmasına izin vermeyeceğimizi söyledik" dedi.

29 Şubat 2016 Pazartesi 09:56A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batı Afrika turunun ilk durağı olan Fildişi Sahili'ne gidişinde, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Erdoğan, Suriye’nin üçe bölünebileceğine yönelik iddiaların hatırlatılması üzerine, şöyle konuştu:

"Bu bölünmeyle ilgili endişeler şu anda herkeste var. Bu aynı şekilde bizde de var. Niye? Çünkü PYD ve YPG’nin kuzeyde sağlamak istediği koridoru birileri destekliyor. Bu destekleyenlerin kimler olduğunu sizler de bizler de takip ediyoruz. Biz Türkiye olarak Suriye’nin kuzeyinde böyle bir koridorun oluşmasına imkân veremeyeceğimizi daha önce söyledik ve bu konuda da üzerimize düşen neyse, bunu yapacağımızı da söyledik. Çünkü orada oluşacak böyle bir terörist örgütlerin koridoru, bizim için her an bir sıkıntıdır, tehlikedir. Buna fırsat veremeyeceğimizi tüm dostlarımıza söyledik. Özellikle koalisyon güçleriyle bunu paylaştık, paylaşmaya devam edeceğiz.”

HABERE YORUM KAT