1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK'ya Tepki Gösterip Köprü Yaptılar
PKK'ya Tepki Gösterip Köprü Yaptılar

PKK'ya Tepki Gösterip Köprü Yaptılar

Şemdinli'de PKK örgütünün köprülerini kullanılamaz hale getirdiği ve saldırıya tepki için yürüyüş düzenleyen Konur Vadisi'nde yaşayan vatandaşlar ulaşım için ağaçtan köprü yaptı.

09 Eylül 2015 Çarşamba 17:25A+A-

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Konur Vadisi'nde PKK mensupları tarafından köprüleri patlayıcıyla kullanılamaz hale getirilen vatandaşlar, ulaşımlarını sağlamak için dereye ağaçtan köprü yaptı.

Alınan bilgiye göre, 2 Eylül'de ilçeye bağlı Konur ve Uğuraçan köyleri ile bu köylere bağlı Aktütün, Yeşilbayır ve Dereyanı mezralarına ulaşımı sağlayan iki köprünün PKK tarafından yerleştirilen patlayıcıyla kullanılamaz hale getirilmesinin ardından vatandaşlar, ilçeden ihtiyaçlarını karşılamak için dereye ağaçtan köprü hazırladı.

Vatandaşlar, hasar gören köprülerin onarım çalışmalarının tamamlanmasına kadar bu köprüyü kullanarak ilçeye ulaşımlarını sağlamaya çalışacak.

PKK'ya tepki için yürüyüş düzenlemişlerdi

Konur Vadisi'nde yaşayan vatandaşlar, bir süre önce PKK örgütünce bölgelerindeki köprü ve baz istasyonlarına yönelik saldırılara tepki gösterip, yürüyüş düzenlemişti.

Yürüyüş esnasında vatandaşlar, ulaşım ve iletişimlerinin engellenmesine neden olan saldırıları kınamıştı.

AA

HABERE YORUM KAT