1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. PKK’dan Boğaziçi eylemlerine destek açıklaması
PKK’dan Boğaziçi eylemlerine destek açıklaması

PKK’dan Boğaziçi eylemlerine destek açıklaması

PKK’nın üst düzey yöneticisi Duran Kalkan, Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinin “Bir üniversitedeki gençlik hareketi ya da bir kayyum meselesi olmayı aştığını” belirterek hükümetin devrilmesi için yapıldığını söyledi.

14 Şubat 2021 Pazar 12:44A+A-

PKK'nın üst düzey yöneticisi Duran Kalkan, Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinin hükümetin devrilmesi için yapıldığını belirterek, "Daha fazla destek verilmeli" çağrısında bulundu.

AA muhabirinin güvenlik kaynaklarına dayandırdığı bilgiye göre, Duran Kalkan, PKK'ya müzahir yayın organına, Boğaziçi Üniversitesi eylemlerine ilişkin, "Olay bir üniversitedeki gençlik hareketi olmayı aştı, bir kayyum meselesini aştı." ifadesini kullanarak, eylemlerin hükümetin devrilmesi için yapıldığını açıkladı.

Boğaziçi eylemlerinin büyümesi için daha fazla destek verilmesi çağrısında bulunan Kalkan’ın açıklamalarının ardından örgüt yandaşlarının, Boğaziçi eylemlerine destek vererek eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması, Abdullah Öcalan'ın ceza infaz koşullarının sonlandırılması, PKK ile temasa geçilmesi gibi talepleri dillendirmeye başladıkları görüldü.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum