1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Hikmet Çiçek: Perinçek'in kanal kanal gezdirilmesi iktidarın izniyle
Hikmet Çiçek: Perinçek'in kanal kanal gezdirilmesi iktidarın izniyle

Hikmet Çiçek: Perinçek'in kanal kanal gezdirilmesi iktidarın izniyle

Vatan Partisi’nden istifa eden 108 kişiden olan Hikmet Çiçek, Perinçek’in kanal kanal gezdirilmesinin iktidarın izniyle olduğunu belirterek “Aydınlık hareketinin ömrü bitmek üzere” dedi.

24 Ocak 2021 Pazar 16:34A+A-

Vatan Partisi’nden 108 kişi ile birlikte istifa eden Hikmet Çiçek, Bizim TV’de Lale Özen Arslan’a konuştu. 

Perinçek’e ilişkin eleştirilerde bulunan Çiçek, “Perinçek bir otokrat. Lider fetişizmi içerisinde kendisine kayıtsız şartsız tabii olunmasını istiyor. Partideki kurulların onun dediklerinin dışına çıkmamasını istiyor. Farklı fikre tahammülü yok” ifadesini kullandı ve önümüzdeki günlerde daha çok kişinin istifa edeceğini dile getirdi.

Çiçek şöyle dedi:

“Bir süre öncesine kadar İşçi Partililer sonraki adı ile Vatan Partililer bir televizyon kanalına katılmak, fikir belirtmek için çok çaba harcarlardı.

Şimdi Perinçek’in neredeyse her kanalın müdavimi olması bir fikir mücadelesi ile bu kanalların özgürlüğü ile izah edilebilecek bir durum değil. Bu izni Tayyip Erdoğan verdi. Tayyip Erdoğan artık çıkarmayın derse çıkarmazlar.”

Perinçek'in en büyük hayali Cumhur İttifakı’nda yer almak

Gerçek Gündem’in naklettiğine göre, Doğu Perinçek önderliğinden Vatan Partisi’nin Cumhur İttifakı’nda yer alıp yer almayacağı konusunda ise Çiçek şunları söyledi:

“Doğu Perinçek’in en büyük hayali Cumhur İttifakı’na katılmak. Orada kendisine bir yer bulmak… Ama şu kadar küsur yıllık partisin ve oy oranın hala sıfırlarda dolaşıyorsa senin net etkin olur? Niye alsınlar seni?

Ha Erdoğan şöyle düşünebilir. Cumhur ittifakında sol bir parti de var, diyebilir. Erdoğan sıcak bakabilir. Ama Devlet Bahçeli’nin bunu kabul edeceğini asla sanmıyorum.”

HABERE YORUM KAT

4 Yorum