1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Patalojik Vakaları İkna Etmez Ama!
Patalojik Vakaları İkna Etmez Ama!

Patalojik Vakaları İkna Etmez Ama!

Takvim gazetesi Hepsiburada sitesinin sarı yelek indirimini öne çıkararak paranoyak bir habere imza attı. Hepsiburada sitesi de konuyla alakalı bir açıklama yaparak paranoyakça kendilerini hedef gösteren Takvim’e tepki gösterdi.

10 Aralık 2018 Pazartesi 14:48A+A-

Hükümete yakınlığıyla bilinen Takvim gazetesi iki gün önce Fransa’daki Sarı Yelekliler eylemlerine ilişkin yaptığı haberde, Doğan Holding’in sahibi olduğu hepsiburada.com satış sitesini hedef aldı.

“Kaos lobisi Fransa'da sarı yelek giydirdi! Hepsiburada.com durumu fırsat bildi. Sepette yüzde 80 indirime geçti! Vatandaş ‘Neler oluyor’ dedi” şeklinde ifadeler kullanan Takvim gazetesi, “Paris'in yandığı günlerde Hepsiburada.com da sahne aldı. Olayların simgesi olan sarı yeleklerde yüzde 80 indirim yaptı. 5 TL'ye satışa çıkardı. Sepetler doldu taştı. Tepki gelince geri adım attı!” dedi.

Bunun üzerine hepsiburada.com sitesi gazeteye açıklama gönderdi. İki gün önceki haberin ardından Takvim gazetesinde bu kez hepsiburada.com’un tekzibi yer aldı. Odatv sitesinde yer verilen habere göre, açıklamada, Takvim gazetesinin iddialarının gerçeğe aykırı olduğuna dikkat çekildi ve “Yaptığımız incelemelerde, e-ticaret platformumuzdaki sarı yelek satışlarının ortalama yıllık satışların üzerinde olmadığı, satış adetlerinde dönemsel sıçrama bulunmadığı tespit edilmiştir” denildi.

Hepsiburada.com satış sitesinin Takvim gazetesinde yayımlanan açıklaması şöyle:

"Markamızı odağına alan, gerçekle bağdaşmayan siyasi gündem içerikli paylaşımların yapılması bizi derinden üzmüştür. Yaptığımız incelemelerde, e-ticaret platformumuzdaki sarı yelek satışlarının ortalama yıllık satışların üzerinde olmadığı, satış adetlerinde dönemsel sıçrama bulunmadığı tespit edilmiştir. Platformumuzda satış yapan işletmeler, pazarlama ve stok stratejilerine göre satışa sundukları ürünlerin fiyat ve indirimlerini kendi inisiyatifleri dahilinde belirlemektedirler, bununla birlikte toplumsal hassasiyetler dikkate alınarak söz konusu sanal mağazalar ile ilgili gerekli önlemler tarafımızca alınmıştır. Hepsiburada olarak, 15.000'in üzerindeki küçük, orta, büyük ölçekli firmalarımız ile el ele, müşterilerimiz ve ülkemiz için fayda sağlayan çalışmalarımıza tüm gayretimizle devam edeceğimizi kamuoyu ile paylaşmak isteriz."

HABERE YORUM KAT

2 Yorum