1. HABERLER

  2. HABER

  3. Paris'te 12 Kişi Gözaltına Alındı
Paris'te 12 Kişi Gözaltına Alındı

Paris'te 12 Kişi Gözaltına Alındı

Fransa'nın başkenti Paris'te geçtiğimiz hafta yaşanan saldırılar sonrasında yürütülen operasyonlar kapsamında 12 kişi gözaltına alındı.

16 Ocak 2015 Cuma 12:12A+A-

Fransa'nın başkenti Paris'te geçtiğimiz hafta yaşanan saldırılar sonrasında yürütülen operasyonlar kapsamında 12 kişi gözaltına alındı. 

Adli kaynaklar, haftalık mizah dergisi Charlie Hebdo saldırısı ve sonrasında yapılan iki saldırıyla ilişkili Paris'in banliyölerinde 12 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Sabaha karşı, 8 Ocak'ta bir polisin hayatını kaybettiği saldırının yaşandığı Montrouge, bu saldırıda polisin ölümüne neden olan ve ertesi gün bir markete saldırarak 4 kişinin ölümüne yol açan Amedi Coulibaly'nin doğum yeri Grigny ile Fleury-Merogis ve Epinay-sur-Seine bölgelerinde düzenlenen operasyonlarda 3'ü kadın 9 kişi sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

Öte yandan Paris'in Gare de l'Est tren garı da sabah saatlerinde bomba ihbarı nedeniyle tahliye edildi ve ulaşıma kapatıldı. Polisin yaptığı aramanın ardından gar bir saat içinde yeniden ulaşıma açıldı.

HABERE YORUM KAT