1. HABERLER

  2. HABER

  3. Paris Eylemcilerinin Kimlikleri Belirlendi İddiası
Paris Eylemcilerinin Kimlikleri Belirlendi İddiası

Paris Eylemcilerinin Kimlikleri Belirlendi İddiası

Paris'teki saldırıyı gerçekleştiren üç kişinin kimliklerinin belirlendiği iddia edildi. Fransız basınında yer alan bilgilere göre eylemcilerden ikisi kardeş.

08 Ocak 2015 Perşembe 00:11A+A-

Fransa'daki Charlie Hebdo saldırısına ilişkin gelen resmi kaynaklardan teyit edilmemiş ilk bilgiye göre saldırganların kardeş olabileceği iddia edildi.

Polis tarafından yakalandıkları belirtilen kardeşler 7 Eylül 1980 Paris doğumlu Said Kouachi ve 29 Kasım 1982 Paris doğumlu Şerif Kouachi. Üçüncü isim ise 8 Temmuz 1996 doğumlu sabit adresi bulunmayan Hamid Mourad.

Öte yandan Liberation ve l'Union ise üç kişinin yakalandığını ve Paris'in yaklaşık 130 kilometre kuzeydoğusundaki Reims kentinde sorgulandıklarını öne sürdü ancak bu bilgi henüz doğrulanmadı.

Le Monde gazetesi ise üç kişinin kimliklerinin belli olduğunu ve İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve'ün herkesi bu konuda sorumlu davranmaya ve soruşturmayı olumsuz etkileyebilecek bilgiler paylaşmamaya çağırdığını bildirdi. 

Fransız basınında en dikkat çekici iddia ise Le Point'ten geldi.  Le Point, saldırıyı düzenleyenlerden iki kardeşin, kaçış sırasında terk ettikleri araçta kimliklerini unuttuklarını ve bu şekilde teşhis edildiklerini bildirdi. Üçüncü kişinin ise evsiz olduğu söyleniyor.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum