1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. Özlem Zengin yanlışta ısrar ediyor!
Özlem Zengin yanlışta ısrar ediyor!

Özlem Zengin yanlışta ısrar ediyor!

Uşak Emniyet Müdürlüğü'ndeki çıplak arama iddialarına ilişkin “Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez. Bu kurgusal bir harekettir.” diyen AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, yanlışta ısrar ediyor.

19 Şubat 2021 Cuma 12:41A+A-

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, 'çıplak arama' iddialarıyla ilgili tepki çeken bir açıklama yaptı.

Zengin, Meclis'te gündeme gelen Uşak Emniyet Müdürlüğü’ndeki çıplak arama iddialarına yanıt verdi. İddiaları sert bir dille reddeden Zengin, “kurgu” olduğunu öne sürdü. Zengin, “Biliyoruz ki size ve o kadınlara bir aferin geldi” şeklinde konuştu.

"AHLAKLI KADIN BİR SENE BEKLEMEZ"

Zengin, şu ifadeleri kullandı:

“Vakti zamanında bu başörtüsü yasakları varken, malum FETÖ'cülerin başındaki adam ne demişti, ‘Başörtüsü füruattır’ demişti. Sonuna kadar baltalamıştı. Şimdi ne kadar hapishanede FETÖ'cü kadın varsa başörtüsü savunucusu olmuşlar. Ben AK Parti Grup Başkanvekiliyim, FETÖ'cülerin malzemesi değilim. Demek isteniyor ki, bir sürü başörtülü kadına bu iğrençlik yapılıyor ve Özlem Zengin buna müsaade ediyor. Siz bunu yapmaya çalışıyorsunuz. Bu yetmiyor, ne kadar yurt dışına kaçmış FETÖ'cü varsa, beni Twitter'dan etiketleyerek haber paylaşıyor. Ben bir avukatım ve hukuk kaidelerinin ne olduğunu iyi bilirim. Bütün hukuki mevzuatın yanlış uygulaması olabilir, hayatın içinde vardır. Hukuka uygun olarak yapılmıyorsa ben itirazın karşısında sonuna kadar varım. O dediğiniz yerde böyle bir şey olmadı. Görüntülerle ispatlandı. Bakan Yardımcısı gitti ilan etti. Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder, bir sene beklemez. Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez. Bu kurgusal bir harekettir. Biliyoruz ki size bir aferin geldi.”

Halbuki Uşak’ta gözaltına alınan kişiler, olayın hemen ertesinde çıplak aramaya maruz kaldıklarını belirterek şikayetçi olmuşlardı.

HABERE YORUM KAT

8 Yorum