1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. ÖSO Komutanı: Evlerimizi, Köylerimizi Geri Alacağız
ÖSO Komutanı: Evlerimizi, Köylerimizi Geri Alacağız

ÖSO Komutanı: Evlerimizi, Köylerimizi Geri Alacağız

Suriye’nin Lazkiye kırsalındaki Cebel Ekrad bölgesinde görev yapan ÖSO komutanlarından Ebu Ahmed, “Evlerimizden, köylerimizden vazgeçmeyeceğiz ve hepsini geri alacağız.” dedi.

09 Aralık 2016 Cuma 15:04A+A-

Suriye’nin Lazkiye kırsalındaki Cebel Ekrad bölgesinde görev yapan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) komutanlarından Ebu Ahmed, “Yoğun saldırılara rağmen, mücadelemizi sürdürüyoruz. Evlerimizden, köylerimizden vazgeçmeyeceğiz ve hepsini geri alacağız.” dedi.

“Bölgenin Yüzde 80’ini Kaybettik”

ÖSO’ya bağlı 1. Sahil Tümeni’nin saha komutanlarından Ebu Ahmed, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık bir yıl önce Beşşar Esed güçlerinin Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı ve Cebel Ekrad bölgelerine yönelik Rusya destekli saldırılarında bölgenin yüzde 80’ini kaybettiklerini hatırlattı.

“Topraklarımızı Korumaya Çalışıyoruz”

Son aylarda saldırıların şiddetinin arttığını vurgulayan Türkmen komutan, “Hava destekli yoğun saldırılar yaşam şeklimizi değiştirdi. Şu an günün büyük bölümünü yerin altında geçirmek zorunda kalıyoruz. Çamurun içinde hayatımızı sürdürüyoruz. Esed güçleri, İran, Irak ve Hizbullah milisleriyle topraklarımıza gözünü dikmiş. Var gücümüzle elimizdeki toprakları korumaya çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

“Kasıtlı Olarak Sivilleri Hedef Alıyorlar”

Esed güçleri ve işbirlikçilerinin kasıtlı olarak sivil yerleşim yerlerini hedef aldığını vurgulayan Ebu Ahmed, İdlib ve Cebel Ekrad’daki köylere yönelik saldırılarda son günlerde onlarca sivilin hayatını kaybettiğini aktardı.

“Daha Kaç İnsanın Ölmesi Gerek?”

Sınır bölgesindeki çadır kentlerin bile vurulduğunu dile getiren Ebu Ahmed, şöyle devam etti:

“İnsanları göç ettirmek için sivillere yönelik saldırılar sürüyor. Bu katliama dur demek için daha kaç insanın ölmesi gerek? Şu an adeta kalaşnikofla uçaklara karşı mücadele veriyoruz. Her gün bebekleri enkaz altından çıkartıyoruz. Halep, İdlib kan ağlıyor. Birleşmiş Milletler nerede? Ancak her şeye rağmen pes ettik sanmasınlar. Yoğun saldırılara rağmen, mücadelemizi sürdürüyoruz. Evlerimizden, köylerimizden vazgeçmeyeceğiz ve hepsini geri alacağız. Tek insan kalana kadar vatanımızı savunmaya devam edeceğiz.”

HABERE YORUM KAT