1. HABERLER

  2. HABER

  3. ODTÜ'de Mısır İçin Eylem
ODTÜ'de Mısır İçin Eylem

ODTÜ'de Mısır İçin Eylem

ODTÜ'lü öğrenciler Mısır'da verilen idam kararlarına tepki gösterdi. Mısır'a sessiz kalmayan öğrenciler çektikleri videoyla tüm dünyaya seslendi.

30 Nisan 2014 Çarşamba 16:50A+A-

Mısır'da halkın oylarıyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye yönelik gerçekleştirilen darbe ve sonrasında alınan idam kararlarına karşı tepkiler dinmiyor. ODTÜ'lü öğrenciler de bir klip hazırlayarak, kararın tüm insanlığın katliamı için alınmış karar olduğunu anlattı.

"ODTÜ susmayacak, insanlık susmayacak" sloganı ile Mısır halkının yanında olduklarını söyleyen ODTÜ'lü öğrenciler hazırladıkları video ile Mısır'da yaşanan katliamı duyurmaya çalışıyor.

Videoda söz alan ODTÜ'lü öğrenciler darbe zihniyetinin idamlarına dikkat çekerek, "Mısır'daki idam kararları sadece 530 veya 638 kişi için değil tüm insanlığın katliamı için alınmış karardır" dediler.

Öğrenciler ayrıca yaşanan insanlık katliamının, cunta hukuk sisteminin adaletsizliğini gösterdiğini söyledi.

Bir öğrenci ise yaşanan dramı "En sevdiğiniz kişiyi düşünün. Oradaki küçük çocuğu düşünün, babasının neden idam edildiğini dahi bilmeyen o küçük kızı düşünün, onun çaresizliğini onun güçsüzlüğünü, onun gözyaşlarını düşünün" sözleriyle anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

İşte "Susarak zalimlere ortak olmayacağım" diyen öğrencilerin hazırladığı video:

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT