1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. NİJERYA

  4. Nijerya’da 10 Türkiyeli Denizci Kaçırıldı
Nijerya’da 10 Türkiyeli Denizci Kaçırıldı

Nijerya’da 10 Türkiyeli Denizci Kaçırıldı

Türkiye’ye ait gemi Nijerya’da korsanların saldırısına uğradı. 10 Türkiyeli denizci rehin alındı.

16 Temmuz 2019 Salı 14:09A+A-

Kamerun’un Douala Limanı’ndan Fildişi sahili Abidjan Limanı’na boş olarak gitmekte olan Paksoy-1 isimli Türkiyeli yük gemisi korsanların hedefi oldu. Tamamı Türkiye vatandaşı olan 10 denizci korsanlar tarafından rehin alındı. Alınan ilk bilgilere göre yaralanma ve can kaybı yaşanmadı. Personelin serbest bırakılması için çalışmalar sürüyor.

FİRMADAN AÇIKLAMA

İHA’nın aktardığına göre Firma Kadıoğlu Denizcilik SAN. TİC: A.Ş’den konuya ilişkin bir açıklama yapıldı. Açıklamada,"Kamerun’un Douala limanından / Fildişi sahili Abidjan limanına boş olarak gitmekte olan 8900 Dwt Türk bayraklı Paksoy-1 isimli yük gemimize yaklaşık olarak 02:58N - 004:40E mevkinde Nijerya Brass kıyısının 124 mil (230 kilometre) güneybatısında silahlı korsanlarca saldırıya uğramış, gemideki iletişim ve seyir cihazlarına zarar verilmiş ve tamamı Türk vatandaşı 10 denizci arkadaşımız korsanlar tarafından rehin alınmıştır.

İlk duyumlara göre yaralanma ve can kaybı yaşanmamıştır. Tüm personelimizin salimen serbest bırakılmaları için çalışmalarımız devam etmektedir. Konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaştıkça sizlere ileteceğiz" ifadeleri kullanıldı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT