1. HABERLER

  2. HABER

  3. EKONOMİ

  4. Naci Ağbal'ın görevden aldığı isim geri döndü
Naci Ağbal'ın görevden aldığı isim geri döndü

Naci Ağbal'ın görevden aldığı isim geri döndü

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun ilk icraatı belli oldu. Kavcıoğlu, eski Bakan Albayrak'a yakın isimlerden, Doğan Başar'ı yeniden Merkez Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'ne atadı.

24 Mart 2021 Çarşamba 12:03A+A-

Gece yarısı operasyonu ile Merkez Bankası Başkanlığı'na atanan Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, eski Başkan Naci Ağbal'ın atadığı Merkez Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hüseyin Aktay'ı görevden aldı.

DOĞAN BAŞAR GERİ DÖNDÜ

Kavcıoğlu, Aktay'ın yerine Ağbal'ın kızağa çektiği, Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yakın isimlerden Doğan Başar'ı atadı.

Karar'ın naklettiği habere göre, henüz piyasalara dönük bir hamle yapmayan ve Naci Ağbal'la arası açık olduğu bilinen Kavcıoğlu'nun ilk icraatı Doğan Başar ataması oldu. Başar'ın geçmişte Bank Asya'da kariyer planlama ve işe alım uzmanı olarak görev yaptığı öğrenildi.

OCAK AYINDA GÖREVDEN ALINDI

Ağbal, Genel Müdürlük'te 1. inci yılını henüz dolduran Başar'ı geçen Ocak ayında görevden alıp danışmanlık pozisyonuna çekmiş yerine genel müdür yardımcısı Hüseyin Aktay'ı vekaleten atamıştı.

DOĞAN BAŞAR KİMDİR?

Doğan Başar, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'ne 2020 Ocak ayında Murat Uysal tarafından atanmıştı. Başar, geçmişte Bank Asya'da Kariyer Planlama ve İşe Alım Uzmanı olarak çalıştığı öğrenilmişti.

Başar'ın çeşitli üniversitelerde kariyer fırsatlarını anlattığı ve 'etkili CV hazırlama yöntemleri' ile 'öğrencilerin iş başvurusu ve mülakat süreçlerinin verimliliği' konularında konferanslar verdiği de belirtilmişti.

 

HABERE YORUM KAT

6 Yorum