1. HABERLER

  2. HABER

  3. Muharrem İnce'den Mescit Kararına Tepki
Muharrem İnce'den Mescit Kararına Tepki

Muharrem İnce'den Mescit Kararına Tepki

CHP'li Muharrem İnce, parti binasında ibadethane açılmasına tepki gösterirken, Süheyl Batum'un disipline gönderilmesini de eleştirdi.

06 Kasım 2014 Perşembe 14:48A+A-

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, katıldığı özel bir televizyon programında parti binasında mescit açılmasını eleştirdi. İnce, "Parti ibadethane değil, biri çıkar cemevi isterse ne olacak?" eleştirisinde bulundu. CHP Milletvekili Muharrem İnce, partisinin Süheyl Batum'u ihraç etme kararına sert tepki gösterdi: Bu ateşin üzerine benzin dökmek gibi bir şey. 'Yani giden gitsin kardeşim. Sizi disipline veririm, asarım, keserim.' şeklindeki yaklaşımlar doğru değil.

CHP Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum'un kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesini doğru bulmadığını belirten İnce, "Süheyl Batum tanıdığım en iyi insandır. Olaylara bütün saflığı ile yaklaşır. Saflığı temizlik anlamında söylüyorum. MYK'nın abartılı tepkisidir. Şimdiye kadar disipline verilecek o kadar çok insan vardı ki. Arkadaşlarımı burada tartışmak yanlış olur. Şu ana kadar kesin ihraç istemiyle en az 20 kişinin gitmesi gerekirdi. Kendisi ile konuşabilirdi. Düzeltme yapması istenebilirdi. Bu ateşin üzerine benzin dökmek gibi bir şey. 'Yani giden gitsin kardeşim. Çektim kılıçları sizi disipline veririm. Asarım, keserim.' şeklindeki yaklaşımlar doğru değil. Herkesin aklını başına toplaması lazım" diye konuştu.

Emine Ülker Tarhan'ın istifa etmesini de doğru bulmadığını ifade eden İnce, Tarhan'ın mücadele etmesi gerektiğini söyledi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT