1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Mısır’dan İsrail’e Gazze Uyarısı
Mısır’dan İsrail’e Gazze Uyarısı

Mısır’dan İsrail’e Gazze Uyarısı

Diktatör Mübarek sonrası Mısır'da bir ilk yaşandı. Yeni Mısır kabinesinin Dışişleri Bakanı Arabi, Siyonist İsrail'i Gazze konusunda uyardı.

24 Mart 2011 Perşembe 09:56A+A-

Hüsnü Mübarek döneminde İsrail'le sınırsız-koşulsuz işbirliği yapan Mısır yönetimi, Mübarek sonrasında ilk kez İsrail'e karşı uyarıcı açıklamada bulundu.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre, Mısır Dışişleri Bakanı Nebil el-Arabî dün yaptığı açıklamada İsrail'in Gazze'de askeri bir operasyona kalkışmaması gerektiğini söyledi.

Mısır Dışişleri Bakanı el-Arabî yaptığı açıklamada İsrail'i kendini zapt etmeye davet ederek, Gazze'de askeri bir operasyona kalkışmama konusunda uyardı. Nebil El-Arabî, beş yıldır Gazze'ye uygulanan barbar kuşatmanın kaldırılmasının Mısır hükümetinin öncelikli hedefi olduğunu söyledi.

El-Arabî ayrıca, Gazze halkının rahat bir şekilde giriş çıkış yapabilmesi ve bölge için gereken temel ihtiyaçların içeri girişi için de Rafah sınır kapısını açmayı düşündüklerini ifade etti.

İsrail son günlerde Gazze'ye yine çok sayıda saldırı düzenledi. Gazze'den roket saldırıları geldiği bahanesiyle birkaç yeri bombalayan İsrail, 10'dan fazla Filistinliyi katletmişti. İsrail ayrıca yaptığı açıklamalarda, Gazze'yi ikinci kez dökme kurşunla tehdit etti.

HABERE YORUM KAT