1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Mısır'da Mursi'nin Oğlu Abdullah Tutuklandı
Mısır'da Mursi'nin Oğlu Abdullah Tutuklandı

Mısır'da Mursi'nin Oğlu Abdullah Tutuklandı

Mısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin oğlu Abdullah'ın da Beni Süveyf'te tutuklandığı belirtildi.

18 Temmuz 2014 Cuma 11:20A+A-

Mısır’da darbecilerin Müslüman Kardeşlere yönelik cadı avı devam ediyor.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Mursi'nin oğlu Abdullah, Kahire'den Asvan'a giden trenin Beni Süveyf istasyonunda tutuklanarak, emniyet müdürlüğüne götürüldü. Darbeciler, hakkında mahkeme kararı olduğu belirtilen Abdullah'ın kaçarken yakalandığını ileri sürdü ancak kardeşi bu bilgiyi yalanladı.

Mursi'nin diğer oğlu Usame, sosyal paylaşım ağı Facebook hesabında "Kardeşim Abdullah, Beni Süveyf'e giden trende tutuklandı. O tutuklu arkadaşlarından birinin babasının iftar davetine gidiyordu. Yakalandığında kaçmaya çalışmıyordu. Üstelik üzerinde kimliği de vardı" ifadesini kullandı.

İtibarsızlaştırma Çalışmaları

Kahire'nin doğusundaki el-Ubur bölgesinde emniyet güçlerinin 1 Mart'ta kontrol noktasında durdurduğu Mursi'nin küçük oğlu Abdullah ve arkadaşının aracında yapılan aramada sigara şeklinde sarılmış esrar bulunduğu iddia edilmiş, Abdullah ve arkadaşı gözaltına alınmıştı. Başsavcılık, 17 Mart'ta Abdullah ve arkadaşının tutuksuz yargılanmasına karar vermişti. Mahkemede "uyuşturucu kullanma" suçlamasıyla yargılanan Mursi'nin oğlu Abdullah ve arkadaşı, gıyabında bir yıl hapis ve 10 bin cüneyh (yaklaşık bin 500 dolar) para cezasına mahkum edilmişti.

 

HABERE YORUM KAT