1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Mısır'da Bir Bakan Daha Cezalandırıldı
Mısırda Bir Bakan Daha Cezalandırıldı

Mısır'da Bir Bakan Daha Cezalandırıldı

Kahire Ceza mahkemesi, devrik diktatör Mübarek'in İmar Bakanı Ahmed El Magrabi'yi yolsuzluk suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Magrabi'nin yargılaması genişleyerek devam edecek.

27 Mayıs 2011 Cuma 09:54A+A-

Mısır mahkemesi, devrik Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in eski İmar ve İskan Bakanı'nı yasa dışı imar anlaşmasından ldolayı 5 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Mübarek'in önde gelen bakanlarından Ahmed El Magrabi, aldığı cezanın haricinde Mısır halkının Mübarek ve yönetimini kamu kaynaklarını kendi zimmetlerine geçirmekle suçlamasından dolayı bu kapsamda da sorgulanacağı bildirildi.

73 Milyon Mısır pound'unu boşa harcamaktan Margabi'yi suçlu bulan hakim Asım Abdülhamid, Magrabi'nin elindeki gücü kendi çıkarları için kullandığına hükmetti.

Öte yandan birçok konuda hakkında dava açılan Mısır'ın eski istihbarat şefi Ömer Süleyman'ın ortadan kaybolduğu belirtildi.

Mübarek'in devrilmesinin ardından istihbarat şefi Süleyman'dan bir daha haber alınamadığı kaydedildi. Hakkında açılan davalardan dolayı birçok kez mahkemeye çağrılan Süleyman'ın hiçbir çağrıya cevap vermediği ve kendisinden haber alınbamadığı ifade edildi.

Mübarek diktatörlüğünün yıkılmasının ardından birçok Mübarek yandaşı hakkında dava açıldı.

Kaynak: Etha

HABERE YORUM KAT