1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Milli Ordu’nun Kayıp Sayısı 128’e Yükseldi
Milli Ordu’nun Kayıp Sayısı 128’e Yükseldi

Milli Ordu’nun Kayıp Sayısı 128’e Yükseldi

Suriye Milli Ordusu, el yapımı patlayıcıların imha çalışmaları ve YPG/PKK’nın saldırıları sonucu son 3 günde 10 kayıp verdi. SMO’nun toplam kayıp sayısı 128’e yükseldi.

31 Ekim 2019 Perşembe 17:00A+A-

Türkiye’nin Suriye’de yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı’na katılan Suriye Milli Ordusu (SMO) askerleri, YPG/PKK’nın devam eden saldırıları sonucu şu ana kadar 128 kişi öldü.

SMO askerleri, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı bölgesinde güvenliğin sağlanması için yürütülen arama tarama faaliyetlerine devam ediyor.

Harekatın durdurulmasıyla Tel Abyad ve Rasulayn çevresindeki cephe hatlarını tutan SMO askerleri, YPG/PKK’lılara ait el yapımı patlayıcıları imha çalışmalarını sürdürüyor, güvenlik tedbirlerini artırıyor.

3 günde 10 SMO askeri öldü

AA’nın aktardığına göre arama tarama faaliyetleri sürerken YPG/PKK’nın cephe hatlarına sık sık saldırısı soncu son 3 günde 10 SMO askeri öldü, 56 asker yaralandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Ekim’de yaptığı konuşmasında SMO’nun “gerçekten kahramanca bir mücadeleyle terör örgütünün yerleşim yerlerinden temizlenmesinde büyük başarılar gösterdiğini” söylemişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da 23 Ekim’de AA Editör Masası’nda yaptığı değerlendirmede, “Suriye Milli Ordusu önceki harekatlarda da bu harekatta da çok büyük katkı sağlamıştır.” ifadelerini kullanmıştı.

 

HABERE YORUM KAT