1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Mersin Valiliğinden “sapkınlar” hakkında örnek karar
Mersin Valiliğinden “sapkınlar” hakkında örnek karar

Mersin Valiliğinden “sapkınlar” hakkında örnek karar

Mersin Valiliği sadece “LGBT” adı altında yapılacak etkinliklerin yasaklandığını ilan etti!

27 Temmuz 2022 Çarşamba 14:00A+A-

HAKSÖZ HABER

Cinsi sapkın grupların Mersin’de her sene gerçekleştirdikleri etkinlikler bu sene Mersin Valiliği tarafından yasaklandı. Kararın açıklanmasında şehirde sadece “LGBT” adı altında örgütlenen etkinliklerin yasaklandığının belirtilmesi sapkınlık destekçilerini öfkelendirmeye yetmiş.

Daha önce valilikler tarafından yapılan açıklamalarda sapkın gruplar doğrudan hedef alınmamıştı. Mersin Valiliğinin isimlerini zikrederek yalnızca sapkın grupların etkinliklerinin yasaklandığını belirtmesi herkese örnek olacak bir davranış.

“Kamu esenliğinin ve genel asayişin devamının sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın, genel ahlakın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerinin korunması amacıyla 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. maddesi ve 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/a ve 11/c maddelerine istinaden, LGBTİ (Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans ve İntersex) dernekleri veya benzer oluşum ve gruplar ile bu grupların yapmış olduğu bu tür eylemleri desteklemek veya protesto etmek amacıyla ilimizde açık ve kapalı yer toplantısı yapılması düşünülen her türlü etkinliğin (toplanma ve toplanma teşebbüsünde bulunma, basın açıklaması, yürüyüş, oturma eylemi, stant/çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş/pankart asma, protesto eylemi, şenlik, festival, spor müsabakası, panel, konferans, seminer, film gösterimi vb.) Mersin il sınırları içerisinde 25.07.2022 tarihi saat 00.01’den itibaren 08.08.2022 tarihi saat 24.00’a kadar on beş (15) gün boyunca yasaklanmıştır.”

HABERE YORUM KAT

2 Yorum