1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Meclis Başkanı İhvan’dan Seçilecek
Meclis Başkanı İhvan’dan Seçilecek

Meclis Başkanı İhvan’dan Seçilecek

Mısır’da önde gelen partilerin, parlamento seçimlerinden birinci parti olarak çıkan Özgürlük ve Adalet Partisi’nden birinin meclis başkanı olmasını destekleyeceği bildirildi.

17 Ocak 2012 Salı 15:03A+A-

Mısır’da önde gelen partilerin, parlamento seçimlerinden birinci parti olarak çıkan Müslüman Kardeşler’in Özgürlük ve Adalet Partisi’nin (ÖAP) ileri gelenlerinden birinin meclis başkanı olmasını destekleyeceği bildirildi.

ÖAP lideri Muhammed Mursi, partilerle yaptıkları görüşmeden sonra, Genel Sekreter Muhammed El Katatni’nin meclis başkanı olmasını önerdiklerini ve bunun desteklendiğini söyledi. Mursi, Liberaller ve Selefi Nur Partisi’nin de aralarında bulunduğu önde gelen partilerle, meclis başkanı yardımcılığının birine Nur Partisi’nden, birine de liberal Vafd Partisi’nden bir ismin getirilmesi konusunda anlaşmaya varıldığını da belirtti. Mısır’da 28 Kasım’da başlayan genel seçimlerin nihai sonuçları bazı bölgelerde yeniden oylama yapılacağı için henüz açıklanmadı ancak ÖAP’nin birinci parti, Nur Partisi’nin de ikinci parti olduğu kesinleşti.

Yeni Akit

HABERE YORUM KAT