1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kürtçe Bilmiyorsan Yakarız Arabanı
Kürtçe Bilmiyorsan Yakarız Arabanı

Kürtçe Bilmiyorsan Yakarız Arabanı

Dün Kürtçe yasağı karşısında Türkçe bilmediği için dayak yiyen, ceza ödeyen insanların torunları bugün Kürtçe bilmeyen birinin arabasını yakıyor.

22 Ekim 2014 Çarşamba 11:33A+A-

HAKSÖZ-HABER

Cizre'de yaşanan olayda barikat kurup yolu kesen bir grup çevirdikleri bir aracın sürücüsü Kürtçe bilmediğini beyan ettiği için sürücü ile birlikte arabayı ateşe verdi. Dün devletin Kürtçe'ye karşı politikalarını eleştirirken bugün bu tablo ile karşılaşmak ulusçuluk mantığının her yerde aynı sonucu verdiğini gösteriyor.

***

Kürtçe bilmiyor diye otomobilini yaktılar

Cizre'de barikat kurdukları yolu trafiğe kapatan bir grup, durdurduğu bir otomobili ateşe verdi.

Cizre'nin Cudi Mahallesi'nin ara sokaklarından çıkarak toplandıkları Cizre Belediyesi önünde barikat kuran bir grup yüzü maskeli gösterici, karayolunu ulaşıma kapattı.

Yoldan geçen araçlarda kimlik kontrolü yapan göstericiler, 35 EL 681 plakalı otomobili durdurdu.

Sürücü Doğan Altınok'un Kürtçe bilmediğini belirtmesi üzerine göstericiler, molotofkokteyli attıkları otomobili ateşe verdi. Altınok alev alan araçtan inip uzaklaşırken, polis ekiplerinin gelmesi üzerine şahıslar sokaklara kaçtı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesine rağmen araç kullanılmaz hale geldi.

Şırnak Devlet Hastanesi'nde görev yaptığını belirten Doğan Altınok, gazetecilere yaptığı açıklamada, yüzleri maskeli bir grubun Kürtçe bir şeyler söylediğini belirterek, şöyle konuştu:  

''Ben de 'Kürtçe bilmiyorum, mümkünse Türkçe söyleyin' deyince göstericiler, 'Sen nasıl Kürtçe bilmiyorsun' deyip aracın camlarını kırmaya başladılar. Engel olmaya çalıştığım sırada da bir kişi otomobilin içine molotofkokteyli atınca ben de canımı kurtarmak için araçtan inip kaçtım. Ardından birkaç molotof kokteylini daha arabaya atan göstericiler, polis gelmeden olay yerinden uzaklaştı.'' (ntvmsnbc)

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

3 Yorum