1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. KOSOVA

  4. Kosova'da 5 Milletvekili Daha Gözaltına Alındı
Kosova'da 5 Milletvekili Daha Gözaltına Alındı

Kosova'da 5 Milletvekili Daha Gözaltına Alındı

Kosova Meclisi’nde dünkü gaz bombalı eylemin ardından, gece geç saatlerde 5 muhalefet milletvekili daha gözaltına alındı. Mecliste 30 sandalyeye sahip muhalefet vekillerinin üçte birinden fazlası gözaltına alınmış oldu.

15 Aralık 2015 Salı 12:13A+A-

Kosova polisinden yapılan yazılı açıklamada, savcılığın talimatı üzerine Selfdeterminasyon Hareketi milletvekilleri Glauk Konjufca, Aida Derguti ve Besa Baftiu “genel kurulda gaz bombası attıkları”, daha önce haklarında ev hapsi kararı verilen Fisnik İsmajli ve Faton Topalli ise “verilen cezaya uymadıkları” gerekçesiyle gözaltına alındı.

Daha önce gözaltına alınan iki muhalefet milletvekiliyle birlikte gözaltına alınanların sayısı 11'e çıkarken, böylece meclisteki 30 sandalyeye sahip muhalefete mensup vekillerinin üçte birinden fazlası gözaltına alınmış oldu.

Kosova ve Sırbistan arasında AB'nin ara buluculuğundaki müzakerelerde, 25 Ağustos'ta üzerinde uzlaşılan ve Kosova'da Sırp Belediyeler Birliği kurulması ile Karadağ-Kosova sınırının revize edilmesini öngören anlaşmaya karşı çıkan muhalefet, zaman zaman gaz bombası atarak meclis genel kurulunda iki aydır eylem yapıyor.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT