1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Korku Panik Değil, Bombaları İzleme Keyfi Var!
Korku Panik Değil, Bombaları İzleme Keyfi Var!

Korku Panik Değil, Bombaları İzleme Keyfi Var!

İsrail'de büyük bir panik ve korku olduğu yönünde Türk basınında çıkan haberlerin aksine Gazze'yi yerle bir eden bombaları izleme keyfi var.

12 Temmuz 2014 Cumartesi 12:54A+A-

İsrail'in Gazze'yi bombardımanında ölü sayısı 121'e yükseldi. Türk basınında son birkaç gündür çıkan haberlerde İsrail'de yaşananları mağdur gibi gösteren manşetler atılıyor; insanların endişe ve korku içinde olduklarından söz ediliyordu. Ancak Danimarkalı bir gazetecinin paylaştığı fotoğraf, İsraillilerin tam tersine Gazze'ye yağan bombaları "havai fişek izler gibi" keyifle izlediğini ortaya koydu. 

Sosyal medyadan paylaşılan bir fotoğraf ise büyük tepki çekti. Danimarkalı Ortadoğu Muhabiri Allan Sørensen'un Twitter hesabından yayınladığı fotoğrafta, İsrail askeri Gazze'ye bomba yağdırırken, bir grup İsraillinin de sinema gibi yaşananları izlediği görülüyor. 

Bazı kişilerin bombardımanı alkışlaması sosyal medyada büyük tepki çekti. Allan Sørensen, İsveç medyasına verdiği demeçte, Gazze sınırına toplanan bir grup İsraillinin, her düşen bombada çocuk çığlıklarına rağmen, vicdansızca alkışlayarak sevgi gösterisinde bulunduklarını söyledi. Sorensen yaşanan durumu empati yoksunluğu olarak nitelendirdi.

Hürriyet ve Vatan gibi gazetelerde iki gün önce atılan manşetlerde ise İsrail mağdur gibi gösterilerek, buradaki insanların korku ve panik içinde oldukları iddia edilmişti.

(Dünya Bülteni)

HABERE YORUM KAT