1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kendilerini polis olarak tanıtan hırsızlar Suriyeli kadınları hedef aldı
Kendilerini polis olarak tanıtan hırsızlar Suriyeli kadınları hedef aldı

Kendilerini polis olarak tanıtan hırsızlar Suriyeli kadınları hedef aldı

Sancaktepe’de kendilerini polis olarak tanıtan hırsızlar Cumaya giden erkeklerin yokluğunu fırsat bilerek Suriyeli kadınları evlerinde darp ederek evdeki ziynet ve değerli eşyaları çaldı.

07 Eylül 2021 Salı 16:24A+A-

HAKSÖZ HABER

Sancaktepe'de kimliği belirsiz 3 kişi, kapılarını çaldıkları Suriyeli anne ve kızına kendilerini polis olarak tanıttı. Şüpheliler ardından anne ve kızını feci şekilde darp ettikten sonra evdeki ziynet eşyalarını alarak kaçtı.

Olay, geçtiğimiz cuma günü öğle saatlerinde Sancaktepe'de meydana geldi.

Kimliği belirsiz üç kişi, Suriye uyruklu ailenin yaşadığı üç katlı evin bulunduğu sokakta bir süre bekledi. Evdeki erkeklerin Cuma namazına gitmek üzere evden ayrıldığını gören şüphelilerden biri dışarıda gözcülük yapmak için beklerken, diğer iki şüpheli ise kapıyı çaldı.

Kendilerini polis olarak tanıtan şüpheliler, aileye yardım edeceklerini söyledi.

Ancak içeri giren şüpheliler, anne Emine Haşese (52) ve kızı Hanım Salih'i (11) feci şekilde dövdü.

Hırsızlar evdeki yaklaşık 100 bin lira değerindeki ziynet eşyası ile darp ettikleri Emine Haşese'nin kulağından çekerek aldıkları küpeleri ve cep telefonlarıyla kaçtı.

Durumu öğrenen aile bireyleri hemen polis ve sağlık ekiplerini aradı. Yaralı anne ve kızı ise ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Ankara Altındağ’da Suriyeli ve Türkiyeli gençler arasında yaşanan cinayet olayının ardından ırkçılar Suriyelilere dönük yağma ve saldırılarda bulunmuştu.

Olayların ardından Suriyelilere dönük nefret kampanyası hız kazandırılırken, Türkiyelilerin, Suriyelilere dönük nefret, saldırı, hırsızlık ve tecavüz gibi olayları gündeme dahi getirilmemişti.

Kendilerini polis olarak tanıtan ve Suriyeli bir aileyi özellikle hedef alan hırsızlık ve darp saldırısı da gündeme dahi getirilmedi.

Medyanın Suriyelilere dönük gerçekleştirilen adi vakaları dahi gündem etmemesi, ırkçılığın medya eliyle de sürdürüldüğünü düşündürtmeye devam ediyor.

 

haild-abdo-sancaktepe-hirsizlik-suriyeliler.jpg

 

HABERE YORUM KAT

7 Yorum