1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Katil Bush, yıllar sonra gaf yaparken gerçeği dile getirdi!
Katil Bush, yıllar sonra gaf yaparken gerçeği dile getirdi!

Katil Bush, yıllar sonra gaf yaparken gerçeği dile getirdi!

Eski ABD Başkanı ve Irak’a ‘demokrasi götürdüklerini’ söyleyen işgalci George W. Bush, Ukrayna’nın Rusya tarafından haksız işgal edildiğini söyleyeyim derken “Irak işgal edildi” dedi. Üstelik gaf yaptığını fark edince de “Neyse Irak da” diyerek güldü.

19 Mayıs 2022 Perşembe 11:38A+A-

HAKSÖZ HABER

Irak'ın 2003'te işgali sırasında ABD Başkanı olan George W. Bush, katıldığı bir etkinlikte 'Ukrayna' yerine 'Irak' dedi.

Bush'un, "Bir adamın Irak'ı tamamen gayrimeşru ve acımasız şekilde işgal kararı" ifadeleri sosyal medyaya yansıdı.

Irak'ın 2003'te işgal edildiği dönemde ABD Başkanı olan George W. Bush, Dallas'ta katıldığı bir etkinlikte Rusya'nın siyasi sistemini eleştirirken yaptığı gafla kısa sürede gündem olurken, gerçekleri de gafıyla beraber kamuoyuna açıklamış oldu.

Bush konuşmasının bir bölümünde, "Bunların sonucu Rusya'da denge ve kontrolün kalmaması ve bir adamın Irak'ı tamamen gayrimeşru ve acımasız şekilde işgal kararı alması oldu" ifadesini kullandı. Ukrayna yerine Irak diyen Bush hemen hatasını fark ederek, "Yani Ukrayna'yı" dedi. Salonda sessizlik olurken, Bush "Irak'ı da... Her neyse" deyince gülüşmeler duyuldu.

Bush'un sözleri sosyal medyada yayınlanırken birçok yorumcu “Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır” yorumlarında bulundu.

2003'te Bush'un başkan olduğu dönemde ABD, kitle imha silahları olduğunu iddia ederek Irak'ı işgal etmiş, uzun süren saldırılar sonucu yüz binlerce insan hayatını kaybetmiş, milyonlarca kişi de evini terk etmek zorunda kalmıştı.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum