1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Karadavi'den Mısırlı Gençlere: Direnişe Devam
Karadaviden Mısırlı Gençlere: Direnişe Devam

Karadavi'den Mısırlı Gençlere: Direnişe Devam

Dün Tahrir Meydanı’na öğleden sonra başlayıp gece boyunca devam eden Mübarek milislerinin saldırıları sürerken akşama doğru Yusuf el Karadavi'den bir çağrı geldi.

03 Şubat 2011 Perşembe 11:19A+A-

Uluslararası Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Yusuf el Karadavi, Mısır diktasını devirmek için günlerdir meydanlarda olan halka yönelik Mübarek milislerinin saldırısı sırasında bir çağrıda bulundu.

Ezher ulemasını ve Mısır halkını meydana inmeye çağıran Karadavi, bu yolda ölenlerin şehi olduğunu belirtti. "Şehit düşseler de yaralansalar da meydanı terk etmeyen gençlere destek olmaya çağırıyorum. O gençleri kutluyorum." diyen Karadavi, "Yerinizi terk etmeyin ey gençler!" diyerek "saldırılara karşı meydanı koruyun" mesajı verdi.

Provokasyon Uyarısı

Karadavi, Mısır Müslümanalarına seslenerek ülkedeki Hristiyanları ve kiliseleri koruyarak bu inanca mensup insanların haklarını ihlal etmemelerini istedi.

Kahire'nin Tahrir Meydanı'nda yaşanan hükümet destekçisi ve muhalifleri arasındaki çatışmaların kışkırtmalar ile farklı çatışma alanlarına çekilebileceğinin altını çizen Karadavi, özellikle küçük gruplar halinde örgütlenmiş sivil polislerin muhalif göstericilere saldırarak provokasyana neden olduklarını ekledi.

Son olarak Karadavi, Mübarek muhaliflerine seslenerek günlerdir sürdürdükleri eylemlerinden geri adım atmamalarını ve Cuma namazı sonrası gerçekleştirilecek gösteriye destek vermeleri çağrısında bulundu.

Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'e de seslenen Karadavi, barışçıl bir şekilde görevinden istifa etmesini istedi. Karadavi, Mübarek için daha önce de "aptal, kör ve sağır" nitelemesinde bulunmuştu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum