1. HABERLER

  2. HABER

  3. İstanbul Üçüncü Gününde de Kar Altında!
İstanbul Üçüncü Gününde de Kar Altında!

İstanbul Üçüncü Gününde de Kar Altında!

Günlerdir etkili olan kar yağışı, gece boyunca etkisini artırdı; tahminlere göre kuvvetli kar yağışı devam edecek.

01 Şubat 2012 Çarşamba 08:49A+A-

İstanbul’da günlerdir etkili olan kar yağışı gece etkisini artırdı. Öğle saatlerine kadar kentte kuvvetli kar yağışı bekleniyor. Kentte gece boyunca etkili olan kar yağışı, yolların karla kaplanmasına neden oldu.

Ekiplerin kar temizleme çalışmalarına rağmen, çok sayıda yolda kar birikintileri oluştu. Araçlar özellikle ara sokaklarda gitmekte zorlandı.

İstanbul'da kar yağışı vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Kara, hava ve deniz yollarını etkileyen kar, hayatı durdurdu. Yoğun kar yağışının devam ettiği İstanbul'da trafik felç oldu, bir çok araç yollarda kaldı.

Sabah erken saatlerde işlerine gitmek için yola çıkan vatandaşlar, saatlerdir yollarda. Trafiğin durması nedeniyle vatandaşlar çözümü yürümekte buldu.

Araçların giremediği ara sokaklar ve caddelere dökülen vatandaşlar, toplu taşıma araçlarının geçtiği ana caddelere ulaşmaya çalıştı. İstanbullular yoğun kar yağışı yüzünden dakikalarca yürüdü. Otobüs ya da metrobüs duraklarına varanlar kar altında uzun süre araç bekledi. Metrobüs duraklarında insan seli oluştu. Geceden itibaren yoğun şekilde Yağan kar, yolların kapanmasına sebep oldu. İstanbul trafiğinin en önemli iki ana yolu olan D-100 ve TEM Otoyolu'nda araçlar güçlükle ilerleyebildi.

HAVA VE DENİZ ULAŞIMINDA İPTALLER

Marmara Denizi'nde etkili olan poyraz nedeniyle bazı deniz otobüsü ve hızlı feribot seferlerini iptal edildi.

İDO'dan alınan bilgiye göre, saat 07.00'deki Yenikapı/Bandırma hızlı feribot seferi ile 07.30'daki Bandırma/Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferleri iptal edildi.Bu arada, saat 09.30'daki Bursa-Yenikapı-Kadıköy deniz otobüsü seferi ile 18.30'daki Bandırma/Yenikapı hızlı feribot seferlerinin de hava muhalefeti nedeniyle yapılamayacağı bildirildi.

İstanbul'da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Atatürk Havalimanı'ndan sabah saatlerinde iç ve dış hatlarda yapılması planlanan 87 uçuş iptal edildi. İptallerin 41'i dış hat seferlerinde 46'sı da iç hat seferlerinde oldu.

Sabiha Gökçen Havaalanı'nda iç ve dış seferlerin tamamı saat 19.00 - 22.00 arasında hava muhalefeti sebebiyle iptal edildi. Pistin temizlenmesinin ardından bazı seferlerin yapıldığı öğrenildi.

KAR UYARISI

Meteoroloji, bazı bölgelerde yoğun kar yağışı uyarısında bulundu. Marmara'nın kuzeydoğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli kar yağışı uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar yağışının, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Rize, Artvin ve Hopa ile öğle saatlerine kadar İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Balıkesir'in Bandırma ilçesi, Zonguldak, Düzce, Bartın ve İnebolu çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden çığ tehlikesi, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği kaydedildi.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Öte yandan, Marmara, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güney ve Kıyı Ege, Batı Akdeniz ve Doğu Karadeniz ile bazı illerde kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bugün, rüzgarın; Marmara, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı (Erzurum, Erzincan, Ağrı, Kars, Tunceli, Malatya, Elazığ) ile Sivas, Kayseri , Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa çevrelerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Güney ve Kıyı Ege, Batı Akdeniz ve Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesinin beklendiği bildirildi.

Açıklamada, bu nedenle yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

HABERE YORUM KAT