1. HABERLER

  2. HABER

  3. “İsrail'e Servis Edildiğini Düşünüyorum!”
“İsrail'e Servis Edildiğini Düşünüyorum!”

“İsrail'e Servis Edildiğini Düşünüyorum!”

Mavi Marmara saldırısında hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, "Selam" soruşturması kapsamında dinlenildiğini belirterek, "Bu dinlemelerin muhtemelen İsrail'e servis edildiğini düşünüyorum" dedi.

31 Ocak 2015 Cumartesi 21:39A+A-

Mavi Marmara saldırısında şehit olan Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, "paralel yapı"nın telefon dinleme iddialarına konu olan ''Selam'' soruşturması kapsamında usulsüz dinlenildiği gerekçesiyle şikayetçi oldu. 

Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne avukatı Gülden Sönmez'le gelen Doğan, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde kendisiyle ilgili usulsüz dinlemeler hakkında polislerden bilgi aldı. 

Dinlemelerle ilgili tüm adli ve idari kamu görevlilerinden şikayetçi olduğu öğrenilen Doğan, çıkışta basın mensuplarına açıklama yaptı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin kendisiyle ilgili usulsüz kayıt olduğu bilgisini verdiğini anlatan Doğan, "Bu kayıtları dinlemem için beni emniyete davet ettiler. Ben de avukatımla bu konu için geldim" dedi. 

Doğan, soruşturma kapsamında Mavi Marmara'da hayatını kaybedenlerin çoğunun aile üyelerinin de kendisi gibi dinlenildiğini ifade ederek, şöyle devam etti: 

"Emniyette, geçmişte kayıt altına alınmış çok sayıdaki konuşmamdan bir tanesini bana dinlettiler. Bu konuşma İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım'la 28 Haziran 2013'te yaptığım 4 dakikalık bir sohbet. Mavi Marmara davası ve ABD başkanına verdiğim mektuba gelen cevap üzerine yapılan bu konuşmadan bir suç oluşturmaya çalışmışlar. Ben de bu yasa dışı dinlemeden dolayı şikayetçi oldum ve sürecin takipçisi olacağım." 

"İsrail'e servis edildiğini düşünüyorum" 

Doğan, telefon konuşmasında hiçbir suç unsuru olmadığını ve hangi amaçla dinlenildiğinin belli olmadığını vurgulayarak, "Mavi Marmara şehit ailelerinin dinlenmesi ve bunun hangi amaca hizmet ettiği de malumdur. Şehit aileleri dinleniyorsa bu dinlemelerin muhtemelen İsrail'e servis edildiğini düşünüyorum. Yani bu dinlemelerin amacının bu olduğunu düşünüyorum" diye konuştu. 

Doğan'ın avukatı Gülden Sönmez de soruşturma kapsamında şu ana kadar 4'ü şehit yakını olmak üzere 20'den fazla Mavi Marmara yolcusunun usulsüz dinlenildiğinin belirlendiğine işaret ederek, yapılanların bir hedefi olduğunu ve bu durumun aydınlatılması gerektiğini dile getirdi. 

HABERE YORUM KAT