1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail Gazze'de Aynı Aileden 7 Kişiyi Katletti
İsrail Gazze'de Aynı Aileden 7 Kişiyi Katletti

İsrail Gazze'de Aynı Aileden 7 Kişiyi Katletti

Siyonist İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda, biri hamile kadın, 3'ü çocuk aynı aileden 7 kişi yaşamını yitirdi, 8 kişi yaralandı

20 Ağustos 2014 Çarşamba 09:54A+A-

Gazze’den füzeler atıldığını iddia ederek yine bombalamalara başlayan Siyonist İsrail'in, Gazze'ye düzenlediği saldırılar sonucu, aralarında hamile bir kadın ve 3 çocuğun da bulunduğu aynı aileden 7 kişinin öldüğü, 8 kişinin yaralandığı bildirildi.

Gazze'deki görevi fiili olarak devam Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze'nin doğusunda yer alan Deyr el-Belh bölgesine saldırısında biri hamile kadın, 3'ü çocuk aynı aileden 7 kişinin öldüğünü, 8 kişinin yaralandığını belirtti.

Ölü ve yaralıların Şuheda el-Aksa (Aksa Şehitleri) Hastanesi'ne getirildiğini ifade eden Kudra, ölenlerin isimlerinin karnındaki bebeğiyle Nebile el-Luh (35),  Rafet el-Luh (32), çocukları Mustafa, Ferah, Meysera ile Muhammed el-Luh (21) olduğunu söyledi. 

Böylece İsrail'in, ateşkesin dün akşam saatlerinde bozulmasının ardından düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 9'a, yaralı sayısı ise 61'e yükseldi.

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da havadan ve denizden, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti. Bir ayı aşkın süren saldırılardan sonra Mısır'da yürütülen müzakereler neticesinde varılan geçici ateşkes kararı, dün gece 00.01'de sona ermişti. Kahire’deki kalıcı ateşkes görüşmeleri sürerken, ateşkesin 24 saat daha uzatıldığı açıklanmıştı.

Gazze’den roket atıldığı iddiası üzerine İsrail ordusu, yeniden saldırmaya başlamış, Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri ise İsrail'in iddialarını yalanlamıştı.

gazzeli-cocuklar-israil-katliami02.jpg

HABERE YORUM KAT