1. HABERLER

  2. HABER

  3. İspanyol Aktör Toledo'dan Düşündürten Tweet
İspanyol Aktör Toledo'dan Düşündürten Tweet

İspanyol Aktör Toledo'dan Düşündürten Tweet

İspanya'nın en ünlü aktörlerinden Willy Toledo'nun Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleşen Charlie Hebdo saldırısına ilişkin düşündürten bir tweet attı.

07 Ocak 2015 Çarşamba 23:45A+A-

HAKSÖZ-HABER

İspanyol aktör Toledo sosyal medyada paylaştığı mesajlarında "Charlie Hebdo" saldırısının arkasında günde milyonlarca kişiyi öldüren Batı’nın olduğunu savundu. Aktör Willy Toledo mesajında "Siz hiç gürültü çıkartmadan günde milyonlarca kişiyi öldürüyorsunuz, onların bu olaylar karşısında sessiz mi kalacağını düşündünüz?" dedi.

Pentagon ve NATO'nun bombalı saldırılarının ülkeleri bile yok edecek düzeye geldiğine dikkat çeken ünlü aktör, "Bu olaylara karşı eleştirilerimi dile getireceğim, amacım sadece sizin de hafızanızı tazelemektir" açıklaması yaptı.

Paris'teki saldırıyı lanetlediğini, şiddetle kınadığını da hatırlatan İspanyol aktör bu katliam ile herkesin başına önünü koyarak iyi düşünmesi gerektiğini ifade etti.

Willy Toledo bir süre önce de Avusturalya'da bir cafeye düzenlenen saldırı sonrasında attığı bir twitte, "Adamın biri bara giriyor, içerdekileri rehin alıyor, hiçbir zarar yok, ardından polis baskın düzenliyor 3 ölü. Sonuç dünyada İslam'a karşı alarma geçelim sesleri yükseliyor." demişti.

Öte yandan CNN Türk'ün bu haberi "Kızdıran Tweet" başlığıyla vermesi dikkat çekti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum