1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalci İsrail'den Katil Askere Bayram İzni!
İşgalci İsrail'den Katil Askere Bayram İzni!

İşgalci İsrail'den Katil Askere Bayram İzni!

Filistinli bir genci yerde yaralı yatarken silahla katlettiği için hapse atılan işgalci İsrail askeri Elor Azria, hamursuz bayramı gerekçesiyle serbest bırakıldı.

22 Nisan 2016 Cuma 16:47A+A-

İsrail ordusu, yerde yaralı yatan Filistinli genci katletme suçundan mahkum olan askerini hamursuz bayramı gerekçesiyle serbest bıraktı.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada "Elor Azria'na Fısıh tatili için ev serbestliği verildi" denildi. Katil askerin, bayram sonuna kadar evde ailesiyle geçireceği açıklandı.

Elor Azria adlı asker Filistin’in işgal altındaki El Halil şehrinde, vurularak etkisiz hale getirildikten sonra yerde kendinden geçmiş halde yaralı olarak yatan bir Filistinli genci onlarca kişinin gözleri önünde başından vurarak katletmişti. O anlar olay yerinde bulunan İsrail İnsan Hakları Bilgi Merkezi B’Tselem mensubu bir kişi tarafından saniye saniye görüntülenmiş ve tüm dünyanın tepkisine neden olmuştu.

İsrail'de binlerce kişi, katil askerin serbest bırakılması için Tel Aviv'de gösteri düzenlemişti. İsrailliler "Askeri serbest bırakın", "O bir kahraman", " Hepsini öldür" yazan pankartlarla slogan atmıştı. Mitingten çok cinayet kutlamasına dönüşen gösteri hakkında saatler sonra Netanyahu'dan itidal çağrısı gelmişti. (Dünya Bülteni)

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT

2 Yorum