1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalci İsrail Doğu Kudüs’te Müslümanların Mezarlarını Yıktı!
İşgalci İsrail Doğu Kudüs’te Müslümanların Mezarlarını Yıktı!

İşgalci İsrail Doğu Kudüs’te Müslümanların Mezarlarını Yıktı!

İşgalci İsrail güçlerinin “park alanı açma” gerekçesiyle Doğu Kudüs’te yer alan bin 400 yıllık “Babu’r-Rahme” isimli müslüman mezarlığında bulunan çok sayıda kabri yıktığı bildirildi.

01 Kasım 2016 Salı 16:49A+A-

Müslüman Mezarlarını Koruma Komisyonu Başkanı Mustafa Ebu Zehra AA muhabirine yaptığı açıklamada, “İsrail güçlerinin korumasında Babu’r-Rahme Mezarlığı’na giren İsrail Doğa ve Park İdaresi görevlileri burada bulunan çok sayıda kabri yıktı.” dedi.

Ebu Zehra, Babu’r-Rahme’nin vakıf arazisi üzerine kurulmuş, yüzlerceFilistinlinin defnedildiği yaklaşık bin 400 yıllık geçmişe sahip bir müslüman mezarlığı olduğunu söyledi.

İşgalci yetkililerin yıkıma gerekçe olarak “park arazisi içinde kalması” iddiasında bulunduğunu dile getiren Ebu Zehra, “Onlar, yıktıkları mezarların park arazisinde olduğunu iddia ediyor. Ancak Babu’r-Rahme Mezarlığı vakıf arazisidir ve müslümanlara aittir.” ifadesini kullandı.

Öte yandan Mescid-i Aksa Müdürü ve Baş İmamı Şeyh Ömer el-Kisvani de müslüman mezarlığında gerçekleştirilen yıkımları kınadı.

HABERE YORUM KAT